;
Adıyaman Otelleri

ADIYAMAN OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Antiochos Hotel
Antiochos Hotel
Adiyaman-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Adıyaman Otelleri

Adıyaman Bölgesi

Görkemli Nemrut Dağı’ na sahip, köklü bir tarihi geçmişi olan adım adım tarih kokan sokakları ile Adıyaman.

M.Ö. 40.000 yıllara dayanan tarihi ile geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Adıyaman tarihte bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bu sebepten Dünya’ nın birçok yerinden ünlü arkeologların uğrak yeri konumundadır. En gözde yeri Nemrut Dağı olup, her yıl birçok yerli ve yabancı turistin uğradığı bir bölge olmuştur.

Konumu itibariyle de uygun olan şehir, etrafında gezilip görülecek birçok yer de barındırmaktadır. Güneydoğu turlarının ve gezilerinin vazgeçilmezi olan şehirde konaklama olanakları da oldukça fazladır. Her türden otel bulabileceğiniz Adıyaman da erken rezervasyon ile çok daha uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz. Bunun için sayfamızı incelemenizi tavsiye eder, şimdiden iyi tatiller dileriz.

Adıyaman Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı

2.150 metre yüksekliğinde olan eski çağlarda Kommagene olarak bilinen Nemrut Dağı, 1987 de Unesco tarafından “Dünya mirası alanı” ilan edilmiştir. Merkeze 87 km uzaklıkta bulunan dağ, büyük bir tümülüs üstünde anıt mezarlar ve dev heykeller barındırmaktadır. Güneşin doğuşu ya da batışını bir de Nemrut Dağından izlemenizi tavsiye ederiz, bu harika manzarayı izlemek bile buraya gitmeniz için bir sebep olsa gerek. Dağ doğu, batı ve kuzey terası şeklinde 3 bölümden oluşmaktadır. En fazla ilgi gören bölüm doğu terası olup dev tanrı heykelleri bulunmaktadır. Hepsinin yüzü güneşe doğru bakmaktadır. Güneşin doğuşunu en güzel doğu terasından, batışını ise batı terasından izleyebilirsiniz.

Pirin Antik Kenti

Adıyaman merkeze 5 km uzaklıkta bulunan antik kent, Kommagene ülkesinin en büyük şehridir. 208 adet kaya mezarı bulunan antik kenti gezilip görülecekler listenize eklemenizi öneririz.

Adıyaman Kalesi

Şehir merkezinde yer alan Adıyaman Kalesi, 25 metre yükseklikte bir höyüğün üzerine inşa edilmiştir. Emevi kumandanı Bizans saldırılarından korunmak için yaptırmıştır.

Çelikhan İçmesi

Mide, gastrit ve ülser hastalıklarına iyi gelen içmeye, Çelikhan’a 19 km uzaklıkta rahat bir ulaşım sağlanmaktadır. Günübirlik gezilerinizde içmeye uğramanızı öneririz.

Kahya Çayı Şeytan Köprüsü

Eski ve yeni kalenin arasında, Kahya çayının üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca köprüden geçtikten sonra Kahya içerisinde olan mağaraları gezmek de ilgi çekici olabilir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.