Alaçatı Butik Oteller

ALAÇATI BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Queen Hotels Mood
Queen Hotels Mood
Çeşme
İNCELE
Rebetiko Hotel
Rebetiko Hotel
Çeşme
İNCELE
Alaçatı Yamaç Evi Butik Otel
Alaçatı Yamaç Evi Butik Otel
Çeşme
İNCELE
Erendira Butik Hotel
Erendira Butik Hotel
Çeşme
İNCELE
Kavalalı Butik Otel
Kavalalı Butik Otel
Çeşme
İNCELE
Alavya Hotel
Alavya Hotel
Çeşme
İNCELE
Kesre Otel
Kesre Otel
Çeşme
İNCELE
Alaçatı Villa Fora Hotel
Alaçatı Villa Fora Hotel
Çeşme
İNCELE
Alaçatı Yamaç Evi
Alaçatı Yamaç Evi
Çeşme
İNCELE
Alaçatı Sakız Ev Hotel
Alaçatı Sakız Ev Hotel
Çeşme
İNCELE
Toplam 56 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Alaçatı Bölgesi

Cumbalı taş evleri, Arnavut kaldırımı sokakları, meşhur otları ve harika plajları ile Alaçatı sizleri bekliyor…

Eski bir Rum köyü olan Alaçatı da önceden bağcılık ve de şarapçılık yapılırmış. Günümüzde ise sörf tutkunlarının merkezi konumundadır. Sörf için uygun olan Alaçatı denizi her yıl Dünya’nın birçok yerinden insanı ağırlamaktadır. Yanınıza herhangi bir şey almadan da burada rahatlıkla sörf yapabilirsiniz çünkü burada bulunan sörf merkezlerinde ihtiyacınız olan tüm malzemeler bulunmaktadır.

Damla sakızı ağaçları bulunan ender yerlerden olan bölge de özel sakız yetiştiren bahçeler bulunmaktadır. Yöreye has sakız dondurmasının ise tadına bakmadan buradan ayrılmamanızı öneririz.

Alaçatı’ nın sahilleri genellikle beach club şeklindedir. Yani sabah deniz - kum - güneş üçlüsü olurken akşam ise gece eğlenceleri ile tatilinizi daha renkli hale getirebilirsiniz.

Bölgede konaklama için birçok farklı seçenek olup, tatil için yoğun olan Alaçatı Otelleri için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Alaçatı Gezilecek Yerler

Ot Festivali

2010 yılından itibaren her yıl bahar ayının gelmesiyle düzenlenen festival de yöreye has birbirinden lezzetli otlar meydanda sergilenir. Yöre halkı taze otlardan bölgeye has yemeklerini hazırlar ve gelen misafirlere ikram ederler.

Port Alaçatı

1999 yılında yapımı başlayan Port Alaçatı bölgeye hareket getirmiş ve de turizmin canlanmasını sağlamıştır. İçerisinde alışveriş merkezlerinden eğlence mekânlarına kadar birçok aktivite bulunmaktadır.

Rüzgâr Gülü

Türkiye’ nin ilk rüzgâr enerji santrali burada bulunmaktadır. Rüzgârgülleri ile ünlü olan bölgenin rüzgâr gücü elektrik enerjisine dönüştürülmektedir.

Jeotermal

Karadağ çevresinde çıkan jeotermal kaynaklı suyun kemik, eklem ve iskelet yapısına iyi geldiği bilinmektedir.

Karaburun

İzmir merkez ile arasında 100 km mesafe bulunan bölge eski taş evleri ve tarihi geçmişi ile günümüzde turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Mavi bayraklı 2 plajı olan bölgenin denizi kadar doğal güzellikleri de sizi etkileyecektir.

Alaçatı Ulaşım Mesafeleri

İzmir’ e yalnızca 75 km uzaklıkta olan Alaçatı konum itibariyle rahat bir bölgede bulunmaktadır.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.