Ayvacık Balayı Otelleri

AYVACIK BALAYI OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Assos Eden Gardens Hotel
 
%10
İNDİRİM
+12
TAKSİT
375.00
337,50
Herşey Dahil
İNCELE
Assos Eden Beach Hotel
Otel, Behram'da, Kadırga Koyu'ndaki Cennet Plajı'nda yer almaktadır. Tam pansiyon plus olarak hizmet veren otelde tarihi ... devamı
 
%10
İNDİRİM
+12
TAKSİT
320.00
288,00
Herşey Dahil
İNCELE
Etap Altınel Assos
 
%15
İNDİRİM
+12
TAKSİT
169.00
143,65
Oda Kahvaltı
İNCELE
Assos Nazlıhan Hotel
 
%10
İNDİRİM
+12
TAKSİT
275.00
247,50
Yarım Pansiyon
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Assos Eden Gardens Hotel
Assos Eden Gardens Hotel
Ayvacık
Herşey Dahil 375.00 %10 337.50 İNCELE
Assos Eden Beach Hotel
Assos Eden Beach Hotel
Ayvacık
Herşey Dahil 320.00 %10 288.00 İNCELE
Etap Altınel Assos
Etap Altınel Assos
Ayvacık
Oda Kahvaltı 169.00 %15 143.65 İNCELE
Assos Nazlıhan Hotel
Assos Nazlıhan Hotel
Ayvacık
Yarım Pansiyon 275.00 %10 247.50 İNCELE
Toplam 4 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Ayvacık Bölgesi

Gölleri içinde barındırdığı adasıyla muhteşem bir doğa harikasıdır Ayvacık. Oksijen dolu havasını içinize çektiğini an anlarsınız nereye geldiğinizi. Dağ sıralarının ortasında yeşil ırmak vadesini gördüğünüz an hayran kalmamanız mümkün değil.

Tarihe yüzlerce yıl tanıklık etmiş olan bölge, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Ve ardından onları görmemiz veya hissetmemiz için birçok eser bırakmıştır.

Ayrıca bu bölgeyi ve Ayvacık Otellerini her mevsimde tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında daha çok tercih edilmektedir. Birbirinden güzel plajlara sahip olan Ayvacık’ ta yüzmenin keyfini doyası çıkarabilirsiniz. Bölge 2010 yılında Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim bölgesi ilan edilmiştir. Ayvacık bakir doğası ve misafirperver halkı ile kendinizi ödüllendirebileceğiniz mükemmel bir konumda yer almaktadır.

Dar sokakların ve Arnavut kaldırımlarının bulunduğu Ayvacık’ ta her bütçeye hitap eden otelleri ile mükemmel bir tatil sizleri bekliyor. Trekking, bisiklet, balık tutma ve yamaç paraşütü gibi birçok aktivitelere müsait olan bölgede sevdiklerinizle unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Ayvacık Gezilecek Yerler

Mıhlı Çayı

Yeşillikler arasında uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, bozulmamış doğasını sizlerin gözleri önüne sunan Mıhlı Çayı, Ayvacık’ ta görülmesi gereken doğal güzellikler arasında.

Zeus Altarı

Zeus Altarı, İda Dağı’ nın tepesinde sizi kendine âşık edecek Ayvacık manzarasıyla önemli tarihi yapıtlardan biridir. Zeus gördüğü an büyülendiği söylenen Zeus Altarı, Hera ile birlikte Truva Savaşını burada izledikleri söylenir.

Behramkale Köprüsü

14. yüzyılda yapıldığı düşünülen köprü, kesin olarak kimin tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Aynı dönemde Hüdavendigâr Camii' ni yaptırmış olmasından dolayı I. Murat tahmin edilmektedir. Andezit taşlarla yapılan köprü, Tuzla çayına inşa edilmiştir.

Ayvacık' ta Neler Yenir

Ayvacık’ ta ilk gelen lezzet şüphesiz ki balıktır. Bölgede balıkçılık yapıldığından dolayı birçok balık restoranı yer alıyor. Yöresel lezzetlerin temelini de zeytinyağlılar oluşturuyor. Meşhur serpme kahvaltısında el yapımı reçeller ile mükemmel bir kahvaltıya hazır olun. Özellikle Ayvacık’ ın kendine has dondurmasını denemeden bu rüya şehirden ayrılmayın deriz.

Balayı Çiftlerine rüya gibi bir tatil!. Balayı odasın da balayı çiftlerimiz için güzel bir karşılama; Balayı Odası Süslemesi, Giriş Günü Odaya Meyve Sepeti, Giriş Günü Odaya Şarap, Odada Bornoz ve Terlik, Odaya Kahvaltı İkramı.Bu özellikler otele göre değişiklik göstermektedir.