;
Ayvacık Butik Oteller

AYVACIK BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Grand Karot Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Grand Karot Hotel
Grand Karot Hotel
Yalova-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Ayvacık Bölgesi

Gölleri içinde barındırdığı adasıyla muhteşem bir doğa harikasıdır Ayvacık. Oksijen dolu havasını içinize çektiğini an anlarsınız nereye geldiğinizi. Dağ sıralarının ortasında yeşil ırmak vadesini gördüğünüz an hayran kalmamanız mümkün değil.

Tarihe yüzlerce yıl tanıklık etmiş olan bölge, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Ve ardından onları görmemiz veya hissetmemiz için birçok eser bırakmıştır.

Ayrıca bu bölgeyi ve Ayvacık Otellerini her mevsimde tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında daha çok tercih edilmektedir. Birbirinden güzel plajlara sahip olan Ayvacık’ ta yüzmenin keyfini doyası çıkarabilirsiniz. Bölge 2010 yılında Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim bölgesi ilan edilmiştir. Ayvacık bakir doğası ve misafirperver halkı ile kendinizi ödüllendirebileceğiniz mükemmel bir konumda yer almaktadır.

Dar sokakların ve Arnavut kaldırımlarının bulunduğu Ayvacık’ ta her bütçeye hitap eden otelleri ile mükemmel bir tatil sizleri bekliyor. Trekking, bisiklet, balık tutma ve yamaç paraşütü gibi birçok aktivitelere müsait olan bölgede sevdiklerinizle unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Ayvacık Gezilecek Yerler

Mıhlı Çayı

Yeşillikler arasında uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, bozulmamış doğasını sizlerin gözleri önüne sunan Mıhlı Çayı, Ayvacık’ ta görülmesi gereken doğal güzellikler arasında.

Zeus Altarı

Zeus Altarı, İda Dağı’ nın tepesinde sizi kendine âşık edecek Ayvacık manzarasıyla önemli tarihi yapıtlardan biridir. Zeus gördüğü an büyülendiği söylenen Zeus Altarı, Hera ile birlikte Truva Savaşını burada izledikleri söylenir.

Behramkale Köprüsü

14. yüzyılda yapıldığı düşünülen köprü, kesin olarak kimin tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Aynı dönemde Hüdavendigâr Camii' ni yaptırmış olmasından dolayı I. Murat tahmin edilmektedir. Andezit taşlarla yapılan köprü, Tuzla çayına inşa edilmiştir.

Ayvacık' ta Neler Yenir

Ayvacık’ ta ilk gelen lezzet şüphesiz ki balıktır. Bölgede balıkçılık yapıldığından dolayı birçok balık restoranı yer alıyor. Yöresel lezzetlerin temelini de zeytinyağlılar oluşturuyor. Meşhur serpme kahvaltısında el yapımı reçeller ile mükemmel bir kahvaltıya hazır olun. Özellikle Ayvacık’ ın kendine has dondurmasını denemeden bu rüya şehirden ayrılmayın deriz.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.