;
Ayvalık Erken Rezervasyon Otelleri

AYVALIK ERKEN REZERVASYON OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Zeytinci Olivera Resort Hotel
 
%17
İNDİRİM
+12
TAKSİT
700.00
581,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Ayvalık
Oda Kahvaltı 700.00 %17 581.00 İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Ayvalık Otelleri

Ayvalık Bölgesi

Meşhur tostu, kum sahilleri ve zeytinleriyle ünlü zeytinler diyarı Ayvalık!

Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili bir yola girmişseniz Ayvalık’ ta olduğunuzu anlarsınız. Çamlık diye anılan yemyeşil bir doğa ve harika bir deniz manzarası sizi karşılayacaktır. Merkeze girdiğiniz de ise taş sokakları ile Osmanlı - Rum karışımı tarihi evler göreceksiniz. Bölgeye gelen birçok yabancı ve yerli turist olmakla birlikte konum itibariyle ve de ulaşım rahatlığı sebebiyle daha fazla Yunan ağırlıklı misafiri bulunmaktadır.

Çevresinde konaklayacak her türden otel ve pansiyon bulmak mümkün olan Ayvalık otellerinde tatil sizin için vazgeçilmez olacaktır.

Ayvalık Gezilecek Yerler

Cunda

Türkiye’ nin ilk boğaz köprüsü üzerinden Cunda’ ya yani eski adı ile Alibey Adasına geçiş yapabilirsiniz. Yarımada olan Cunda merkez de sahil boyunca ünlü mezelerini ve de birçok balık çeşitlerini bulacağınız restoranlar bulunmaktadır. İç kısımlara doğru ilerlediğiniz de taş sokakları ve antik yapılı Rum evleri ile harika bir görüntü oluşturan Cunda da yürüyüş yapabilir, barlarında ise hoş vakit geçirebilirsiniz. Cunda Adası kesinlikle Ayvalık Gezilecek Yerler listesinizin üst sıralarında olmalı.

Sarmısaklı

Sarmısaklı’ nın, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyanın en iyi kumuna sahip olduğu belgelenen 22 adet sahili bulunmaktadır. Altın rengi ve yumuşak bir kuma sahip olan plajları her geçen yıl daha fazla turist çekmektedir.

Şeytan Sofrası

Ayvalık' ın tümünü ve Midilli Adası' nı 360 derece görebileceğiniz kayalıkların üzerinde bulunan Şeytan Sofrası' nda, harika manzarası eşliğinde gün batımını izlemek…

Neden mi Şeytan sofrası deniliyor? Rivayetlere göre Zeus’ un sütannesi onu korumak için şeytanı kovmuş ve 3 ayaklı olan şeytanın bir ayağı İda Dağında bir ayağı Midilli Adasında ve üçüncü ayağını ise buradaki kayalıklara basarak kaçmıştır. Ayak izinin olduğu etrafı demirlerle çevrilmiş bir çukur bulunmakta ve günümüzde turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Rahmi Koç Müzesi (Âşıklar Tepesi)

Adanın ilk Yel Değirmeni burada olup, Cunda Adasının en güzel manzarası burada bulunmaktadır. 2007 yılında Rahmi Koç tarafından yeniden restore edilip kütüphane ve cafe olarak hizmet vermektedir. Karşısında ise Agios Yannis kilisesinin duvarlarında birçok aşk mesajı ile karşılaşabilir hatta dilerseniz sizde onların içine bir mesaj yazıp bırakabilirsiniz.

Badavut Plajı

Sarmısaklı ile Ayvalık arasında kalan Badavut, berrak ve temiz denizi ile Sarmısaklı plajlarından sonra en çok tercih edilen plajlar arasında yer alır.

Tımarhane Adası (Taşlı Manastır)

Çamlık koyundan Şeytan sofrasına dönmeden devam ettiğinizde Tımarhane Adasına ulaşacaksınız. Rumlar döneminde meyhaneler bu bölgede oldukça fazla olduğundan alkolü fazla kaçıranları ve akıl sağlığı yerinde olmayanları bu adaya getirirlermiş, bu yüzden bu adaya Tımarhane Adası ismi verilmiştir. Girintili çıkıntılı birçok kaya olup küçük bir taş manastır da bulunan bölgede fazla rüzgâr alması nedeniyle ıslık sesine benzer uğultulu sesler de duymanız mümkün. Günümüzde ise doğaseverlerin ilgisini çeken bölgede Çamlık koyuna bakan eşsiz manzarayı da izlemek oldukça keyifli olsa gerek.

Ayvalık Pazarı (Bit Pazarı)

Ayvalık’ ta perşembe günü denilince akla ilk olarak ünlü pazarları gelir. Sadece Türkler değil özellikle Yunanlıların ilgisini çeken bu Pazar için akın akın tekne dolusu Yunanlı Ayvalık’ a gelir. Bu sayede Ayvalık’ ın esnafı da azda olsa Yunanca bilirler. Çeşit çeşit taze otlardan, lor peynirlere, zeytinden, zeytinyağlarına daha birçok yiyecek ve her kesme hitap eden kıyafet bölümüne kadar bu pazarda her şeyi bulmak mümkün.  Ayvalık’ a geldiğinizde Perşembe günü meşhur Ayvalık Pazarına uğramadan dönmeyin.

Yat Turları

Ayvalık’ a gittiğinizde merkezde dâhil olmak üzere birçok yat turuna katılma imkânınız olacaktır. Çevresinde bulunan harika koyları görebileceğiniz birkaç koy önerimiz; Akvaryum, İncirlik, Maden Koyu ve Ortunç koyu bunlardan birkaçıdır.

Ege Bölgesine komşu Marmara' nın tatil incisi Ayvalık, eşsiz plajları, masmavi suları ve benzersiz doğası ile rüya gibi bir tatil için sizleri bekliyor. Herşey Dahil Oteller, uygun fiyatlı Tatil Köyleri, vade farksız, nakit fiyatına taksit seçenekleri ve online rezervasyon imkanı Tatilvitrini.com da.

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon, tatil dönemi başlamadan önceki aylarda otellere yapılan rezervasyon işlemidir ve turizm sektöründeki, fiyat bakımından en fazla indirim yapılan dönemdir. Erken rezervasyon kavramı Türkiye' de geç popüler olduysa da, yıllarca yurtdışından gelen turistler, erken rezervasyonu kullanarak çok ucuz fiyatlarda tatil yapmışlardır. Aynı tatili, Türkler ise yabancılara göre, çok daha pahalı yapmıştır. Artık böyle bir ayrım yoktur, çünkü Türk misafirler, Türkiye' deki istediği tatil yerlerinde,  5 yıldızlı otellerde ya da tatil köylerinde, yabancı turistten daha ucuza tatil yapma fırsatına sahiptir.  Tatilvitrini ailesi olarak , Tüm Türkiye' yi erken rezervasyonla tanıştırmaya kararlıyız. Çünkü bizim misafirimiz, en kaliteli tatili en ucuza almayı hak ediyor.

Erken Rezervasyonun Avantajlari

Tatilinizi erken rezervasyon yaptırarak almanız size birçok konuda avantaj sağlar. Tatilinizi önceden aldığınızda, Türkiye' deki tüm tatil yerlerinden, istediğiniz tarihte, istediğiniz otelde  veya tatil köylerinde yer bulabilirsiniz ve pencerenizin denize mi, karaya mı bakacağına siz karar verirsiniz. Üstelik tatilini son gün alan birine göre, siz daha ucuz tatil yapmış olursunuz çünkü erken rezervasyonda otel fiyatları % 50'ye kadar düşer. Bütün bunların yanı sıra, tatilinizi  satın aldıktan ve otele rezervasyonunuz yapıldıktan sonra bile, sonra koşulsuz cayma hakkına da sahipsiniz. Böyle bir durumda, kesintisiz olarak tatil tutarınızın tamamı size iade edilir. Tatilinizi şimdi alın, erken rezervasyonun tüm avantajlarına sahip olun ve her koşulda karlı çıkan siz olun.