;
Batman Termal Oteller

BATMAN TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat

Batman Otelleri

Batman Bölgesi

Hanları, hamamları ve köprüleri ile Dünyaca ünlü bir tarihi geçmişe sahip olan Batman adeta yaşayan bir tarihi eserdir.

Yerli yabancı birçok turistin çoğunlukla kültür turizmi için uğradığı şehir de konaklamaya ihtiyaç duyulması sebebi ile birçok otel açılmıştır. Yalnızca turistik gezi değil iş seyahatleriniz için de toplantı salonları olan birçok otel bulunmaktadır. Ayrıca çok daha uygun fiyatlar ile tatil yapmak için erken rezervasyon dönemini de kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Aktif petrol kuyuları bulunan şehir ülkede petrol üretimin en fazla yapıldığı illerdendir. Türkiye’ nin en çok petrol üreten kuyusu da burada bulunmaktadır.

Havaalanı da bulunan Batman' da çevresinde gezilebilir alanlara yakınlık ve de ulaşım da oldukça rahat olmaktadır. Güneydoğu’ nun bu güzel şehrine gelmek için daha fazla düşünmeyin, hayatınıza bir farklılık katın.

Batman Gezilecek Yerler

HasanKeyf

Dicle nehrinin ortasından geçtiği, Batman’a 35 km uzaklıkta olan bir ilçedir. Adı “korumaya uygun yer“ anlamında olup önceden adına Taş Kalesi denilmekteydi. 20 farklı kültürün izini bırakmış medeniyetlerle 10.000 yıllık tarihiyle Unesco’ nun 10 dünya mirası kriterinden dokuzuna sahip olan bir ilçedir. 1981 yılında doğal sit alanı ilan edilmiştir. Romalılar zamanında birçok kale ve koruma amaçlı yapı yaptırılan ilçede, İslam ülkeleri tarafından ele geçirildikten sonra bölge de göçebe hayattan yerleşik düzene geçilmiş ve ilim, sanat gibi birçok kültürel açıdan da gelişmeler sağlanmıştır. Mezopotamya’nın en eski yerleşimlerinden biri olan Hasankeyf sizin için harika bir tarihi gezi olacaktır. Özellikle akşam yukarıdan Hasankeyf’ i izlemenizi önerir, bu harika manzarayı bir daha kolay kolay göremeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Yolgeçen Hanı

“Yolgeçen hanı” sözü günlük yaşantımızda birçok defa kullandığımız bir deyimdir. Bu deyim Hasankeyf de doğal bir mağaranın adı olup, geçmişten bugüne kadar buradan gelip geçen birçok insanın dinlenme yeri olmuş ve yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılamıştır. Hanın girişi Dicle nehrine bakmaktadır ve kaleye çıkan gizli bir geçitte burada bulunmakta olup burası eskiden ulaşım için kullanılmaktaydı. Mağaranın içi yazın serin kışın ise ılık olmakta bu nedenle mağara birçok insanın her dönem uğrak yeri konumunda bulunmaktadır.

Malabadi Köprüsü

Dünya’ da taş köprülerden en geniş kemerli olan köprü olup, Batman çayı üzerinde bulunmaktadır. Evliya Çelebi’nin Seyahatname adlı eserinde bile konu olmuş bu tarihi köprüyü gezip görülecek yerler listenizde olmasını öneririz.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.