;
Bitlis Otelleri

BİTLİS OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Taşar Royal Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Taşar Royal Hotel
Taşar Royal Hotel
Tatvan
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Bitlis Otelleri

Bitlis Bölgesi

Vadi de ki güzel şehir, Bitlis.

İsmi Büyük İskender’ in şehirde ki kaleyi yaptırdığı komutanın adı Bedlis’ ten gelmektedir. Vadinin ortasında tarihi eserler ile dolu olan bu şehir krater gölü ve Nemrut Dağı ile görülmesi gereken yerler listenizde olmasını öneririz.

Bitlis’ e gelmek için en yakın 1 saat uzaklıkta bulunan Muş havaalanını kullanabilirsiniz. Ulaşım yönünden ve konaklama yönünden sıkıntı yaşamayacağınız bir şehir olan Bitlis Otellerine rezervasyon yaptırmak için daha fazla beklememenizi, sayfamızdaki erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı öneririz.

Bitlis Gezilecek Yerler

Nemrut Krater Gölü

Nemrut Dağı’ nın tepesinde bulunan krater gölü ülkemizin en büyük krater gölü olup, Dünya’ nın 2. en büyük krater gölü olma özelliğini taşımaktadır. Tatvan’ a 15 km uzaklıkta olup, Bitlis’ e 26 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yazın gölde yüzebilir ayrıca bu alanda kamp da yapabilirsiniz.

Ahlat Müzesi

1971 yılında açılan müze her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. İlk yıllarda açık hava müzesi şeklinde faaliyet göstermiş, bina yapımı sonrası eserler binaya aktarılmıştır. M.Ö. 2000 yıllara kadar geriye giden müzede kendinizi farklı bir yıl da hissedebilirsiniz.

Süphan Dağı

Ülkemiz de ilk üçte olan dağ, günümüz de özellikle dağcılık sporu ile ilgilenenlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Dağa çıktıktan sonra güneşin doğuşunu hiç bu kadar güzel seyretmediğinizi düşünebilirsiniz.

Bitlis Kalesi

MÖ. 312 yılında yapılan kale, muazzam bir manzaraya sahiptir. Büyük İskender’ in emri ile Leys Bedlis’ in yaptığı kaleye uğramadan Bitlis’ten ayrılmamanızı öneririz.

Ahlat Mezarlığı

Selçuklu döneminden kalma mezarlık, Dünya’nın en büyük tarihi Müslüman mezarlığıdır. Ahlatta bulunan bu mezarlık 10 bin metrekare alan içerisinde 8 bin mezar bulunmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.