;
Bornova Otelleri

BORNOVA OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Ibis Style Hotel Bornova
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,955.00
1.564,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Villa Levante Otel
 
+12
TAKSİT
Anemon Ege
 
+12
TAKSİT
Mom Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Ibis Style Hotel Bornova
Ibis Style Hotel Bornova
Bornova
Oda Kahvaltı 1,955.00 %20 1,564.00 İNCELE
Villa Levante Otel
Villa Levante Otel
Bornova
İNCELE
Anemon Ege
Anemon Ege
Bornova
İNCELE
Mom Hotel
Mom Hotel
Bornova
İNCELE
Toplam 4 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Bornova Otelleri

Bornova Bölgesi

İzmir’ in Yamanlar dağının eteklerinde kurulan Birun-u Abad yani günümüzdeki adıyla Bornova!

Birçok medeniyetin geçtiği Bornova da tarihsel zenginlik başta olmak üzere iki büyük üniversitenin de burada olması bölgeye hareket getirmiş ve canlandırmıştır. Üniversite ile birlikte gece hayatı ayrı bir önem kazanmış ve birçok eğlence merkezi açılmıştır. Küçük park başta olmak üzere Büyük park ve çevresinde birçok restoran, kafe ve bar açılmıştır.

Konaklama açısından da uygun fiyatlı oteller bulunmaktadır. Günübirlik gezileriniz içinde uygun olan Bornova’ yı gezip görülecek yerler listenize eklemenizi öneririz.

Ülkenin en iyi hastanelerinden birinin de burada olması burayı sadece yurtiçi değil yurtdışında da çekici kılmaktadır. Ayrıca ulaşım rahatlığı olan İzmir' de çevre yerlere metro, otobüs ve minibüs ile de rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bornova Gezilecek Yerler

Homeros Vadisi

M.Ö. 8. yüzyılda Yunan düşünür Homeros, vadide bir mağarada yaşamakta ve en iyi eserlerini de burada çıkardığı bilinmektedir. Bu sebepten bu vadiye Homeros Vadisi denilmiştir.  7 km uzunluğundaki vadide yürüyüş ve piknik alanları bulunmaktadır. Günübirlik gezi için ideal olan vadiye uğramadan buradan ayrılmamanızı öneririz.

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı geniş bir yere sahip olup içerisinde, buz pateni salonu, beş bin kişilik amfi tiyatro, yürüyüş yolları, basketbol-voleybol-tenis sahaları, kafeterya ve dinlenme alanları da bulunmaktadır.

Çiçekliköy

Temiz hava eşliğinde köy kahvaltısı denilince Bornova da akla ilk gelen yer Çiçekliköy’ dür. Bornova’ya 6 km uzaklıkta bulunan köy, şehirden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin adresidir.

Santa Maria Katolik Kilisesi

1797 yılında Bizans tarzında inşa edilmiş, 1832 yılında da restorasyon geçirmiştir. İsa peygamberin annesi Meryem adına yapılmıştır. İtalyan Katolik kilisesi olup Franciscan rahipler görev yapmaktadır.

Bornova’ da Neler Yapılır

Alışveriş tutkunları ise Bornova’ ya cennet gözü ile bakabilirler. Park Bornova, Form Bornova ve Point Bornova içerisinde bulunan başlıca büyük alışveriş merkezlerindendir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.