;
Çamlıhemşin Otelleri

ÇAMLIHEMŞİN OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Kaçkar Resort Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Ayder Doğa Resort Otel
Ayder Doğa Resort Otel
Çamlıhemşin
İNCELE
Ayder Resort Hotel
Ayder Resort Hotel
Çamlıhemşin
İNCELE
Gelgör Hotel
Gelgör Hotel
Çamlıhemşin
İNCELE
Kaçkar Resort Hotel
Kaçkar Resort Hotel
Çamlıhemşin
İNCELE
Toplam 4 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Çamlıhemşin Bölgesi

Çayın vatanı olan Çamlıhemşin’ de bir bardak çaya ne dersiniz?

1071 yılında Malazgirt Meydan Muharebesi önce Türk boylarının devamlı göç ve yerleşim yeri olmuştur. Daha sonra Selçuklu devleti yönetimine giren bölge, 1184 yılında Trabzon - Pontus İmparatorluğu yönetimi altına girmiştir. Son olarak 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet önderliğinde feth edilen bölge Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Eski ismi Vicealtı olan Çamlıhemşin, daha sonra Hemşin adını almıştır. 1953 yılında Çamlıca ismini alan bölge Çamlıhemşin olarak günümüze kadar tüm ünüyle ulaşmıştır.

Doğal güzellikleri ile kendine adeta hayran bırakan Çamlıhemşin, 1994 yılında milli park ilan edilen Kaçkar Dağları ile özellikle yılda yüzlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktır. Bölgede birçok aktivite yapabilirsin. Rafting, dağcılık, dağ yürüyüşü ve kayak sporları bunların en başında gelmektedir.

Çamlıhemşin Otellerinde kalan doğaseverlerin ilgi odağı olan Büyük Deniz Gölü Kaçkarların yemyeşil ormanları arasından masmavi görüntüsü ile adeta hayran bırakır kendine. Bu ne güzellik. Neden mi Çamlıhemşin?  Türkiye’ nin yemyeşil ormanlarının %25’ ine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın adeta cennet köşesi. Gitmeye ve göremeye değer güzellikte.

Huzurlu ve tertemiz havasını içinize çektiğinizde nefes almanın verdiği mutluluk. Sıcakkanlı insanları ile içtiğiniz tazecik bir bardak çay. Yemyeşil doğasında adeta kaybolmak. Bunların hepsi Çamlıhemşin’ de.

Çamlıhemşin Ulaşım Mesafeleri

Çamlıhemşin’ in, Rize Merkeze mesafesi yaklaşık 83 km, ortalama 80 dakikadır. Trabzon Havalimanı' na Mesafe ise 55 km, ortalama 52 dakika mesafede konumlanmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.