;
Çiftlikköy Otelleri

ÇİFTLİKKÖY OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Grand Karot Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Grand Karot Hotel
Grand Karot Hotel
Yalova-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Çiftlikköy Otelleri

Çiftlikköy Bölgesi

Tarihi yapısı bozulmamış doğal bir o kadar da şirin bir yerdir Çiftlikköy.

Eskiden Rumların yaşadığı bölgede cumbalı ve kapı tokmakları bile işlemeli Rum evleri halen daha yapısını korumaktadır. Dar sokaklarının arasında gezerken burnunuza envaiçeşit bitkinin harika kokuları gelebilir. Rum dönemine ait 2 kilise ve 1876 tarihinde yaptırılmış maşatlıkları ( Yahudi Mezarları) görebilir tarihi bir geziye de çıkabilirsiniz.

Çeşme merkeze 5 km uzaklıkta olan Çiftlikköy’ e ulaşım oldukça rahattır. Günübirlik gezi haricinde sakin bir tatil arayışı içerisinde olanların tam da aradıkları yer diyebiliriz. Yaz sezonunda oldukça yoğun olan bölgede tatil için erken rezervasyondan faydalanmanızı öneririz. Konaklama açısından uygun olan otelleri her kesme hitap etmektedir.

Her mevsim rüzgârı durmayan Çiftlikköy sörf tutkunlarının her dönem uğrak yeri olmaktadır. Rüzgârı ve denizi uygun olan bölgede windsurf vazgeçilmez olmakta ve her yıl yarış için toplandıkları bölge konumundadır.

Çiftlikköy Gezilecek Yerler

Pırlanta Plajı

Adını sahilinde pırlanta gibi parlayan kumlardan alan Pırlanta Plajı, sığ ve serin deniz severler için uygun bir seçim olacaktır. Girişinde yaklaşık 200 m kadar derinleşmeyen denizi çocuklu aileler için rahatlık sağlayacaktır. Sörf tutkunlarının da devamlı uğradığı plajda 4 mevsim rüzgâr kesintisiz devam etmektedir.

Çiftlikköy' de Neler Yenir

Balık restoranlarında taze balıklar yiyebilirsiniz. Özellikle kavunu ve de enginarı meşhur olan Çiftlikköy’den bu lezzetleri tatmadan ayrılmamanızı öneririz. Kekik ve anason bitkilerinden toplanan özlerle bal üreten arıların balını ise yemeye doyamayacağınızı garanti ederiz. Çeşme’ ye has sakız ağaçları bu bölgede de bulunup buranın sakızlı dondurma ve sakızlı muhallebisini de yemenizi tavsiye ederiz.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.