;
Çigli Otelleri

ÇİGLİ OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Avwan Hotel Çiğli
 
%20
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,237.01
989,60
Oda Kahvaltı
İNCELE
Anemon Çiğli
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Avwan Hotel Çiğli
Avwan Hotel Çiğli
Çigli
Oda Kahvaltı 1,237.01 %20 989.60 İNCELE
Anemon Çiğli
Anemon Çiğli
Çigli
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Çiğli Bölgesi

İzmir’ e bağlı merkeze 27 km uzaklıkta olan Çiğli, kuş cenneti ve doğal yaşam parkı ile çekici bir bölge haline gelmiştir.

Eskiden bölgenin yeşil alanlarına çok çiğ düşmesinden dolayı buraya “Çiğli” adını vermişlerdir.

Adnan Menderes Havaalanına 50 km uzaklıkta olan bölgeye ulaşım oldukça rahattır. Özellikle son yıllarda yapılan çevreyolu çalışmaları ile trafik oldukça rahatlamıştır. Üniversitenin burada olması dolayısıyla gün geçtikçe büyüyen Çiğli, çevresinde kafe ve restoranların da çoğalmasına sebep olmuştur.

İzmir sanayinin bir kısmı bu bölgede olup, ülkedeki tuz ihracatının yarısından fazlasını da buradaki Çam altı tuzlası karşılamaktadır.

Yeni projeler ve yapılandırmalar ile gün geçtikçe yenilenen Çiğli, turizm için gezilebilir alanlara sahip olmakta ve gelişmektedir. Turizmin gelişmesi ile bölgede birçok konaklama seçeneği oluşmakta otel seçenekleri artmaktadır. Uygun fiyatlara bulabileceğiniz otellerin erken rezervasyon fırsatlarını da kaçırmamanızı dileriz.

Çiğli Gezilecek Yerler

İzmir Kuş Cenneti

Koruma altına alınan İzmir Kuş Cenneti, Çam Altı Tuzlasında bulunmaktadır. 8000 hektarlık alan ve 205 kuş türünün bulunduğu bölge 1985 yılı itibariyle doğal sit alanı olarak korunmaktadır. Çiğli merkeze 10 km uzaklıkta olan kuş cenneti rahat bir konumda bulunmaktadır. Bölge geniş bir alanda olmasından dolayı arabaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı bölümlerinde araba kullanmaya izin verilmediğinden içerde bisiklet kiralayarak gezinize devam edebilirsiniz. Nesli tükenmekte olan tepeli pelikanlar ve pembe kanatlı flemengoları göreceğiniz bu kuş cennetinde yalıçapkını, gri ve siyah leylekler gibi birçok kuş çeşidini görebilir, tatilinize farklı bir gün daha ekleyebilirsiniz.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Toplumun doğaya özlemini gidermek, doğa ve hayvan sevgisini artırmak amacıyla kurulan Doğal Yaşam Parkı, Çiğli’ye 19 km uzaklıkta bulunmaktadır. 425 dönümlük alan üzerine kurulu park Türkiye’nin ilk Doğal Yaşam Parkına dönüştürülmüştür. İçerisinde 1500’e yakın hayvan ve 250’den fazlada bitki türünü bulundurmaktadır. Özellikle çocuklarınıza hediye edebileceğiniz bir gezi niteliğinde olup, içerisinde çocuklar içinde bir hayvanat bahçesi oluşturulmuş ve hayvanları sevmeleri sağlanmıştır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.