;
Elazığ Otelleri

ELAZIĞ OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
The Marathon Hotel
The Marathon Hotel
Elazığ-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Elazığ Otelleri

Elazığ Bölgesi

Dünya da az bulunur doğa harikası mağarası, barajı, kaplıcaları ve göl plajı gibi birçok turistik yere sahip turizm de hızla gelişen şehir Elazığ’ a gitmeye ne dersiniz?

Ulaşım yönünden hem kara hem havayı seçebileceğiniz şehirde havaalanı şehir merkezine 12 km mesafede bulunmaktadır. Merkezinde ve çevresinde konaklayacağınız birçok otel olup, her bütçeye uygun fiyatlar ile tatil seçenekleri de bulunmaktadır. Gezi amaçlı ya da iş seyahati olarak da düşünebileceğiniz otellerde iş toplantılarınız için uygun ekipmanlar olup, farklı bir tatil ile iş seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Merkez de büyük bir han içerisin de 2013 yılında tekrar restore edilmiş tarihi bir kapalı çarşısı bulunmaktadır. İçerisin de alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza olup, yöreye has hediyelik eşya satılan dükkânlardan buradan ayrılmadan yöresel bir hatırayı da yanınız da götürebilirsiniz.

Elazığ Gezilecek Yerler

Keban Baraj Gölü

Atatürk barajından sonra ülkemizin en büyük ikinci yapay gölüdür.125 km uzunluğundaki gölün çevresinde yürüyüş ve piknik alanları olup tatilde iyi bir dinlenme yeri olacaktır.

Çırçır Şelalesi

Dünyanın en genç doğal şelalesidir. Keban Barajı gölünden meydana gelmiştir. Çevresinde alabalık tesisleri bulunmaktadır. Şelale manzaralı bir alabalık keyfi sizce de güzel olmaz mıydı? Bu zevki yaşamak için Çırçır şelalesine uğramadan Elazığ’dan ayrılmamanızı öneririz.

Hazarbaba Kayak Merkezi

Hazarbaba dağında bulunan kayak merkezi 1997 yılında hizmete girmiştir. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunmakta, kafeterya ve telesiyeji hizmeti de vermektedir. Kışın tatil yapıyorsanız burada kayma keyfini yaşamadan ayrılmayın deriz.

Hazar Gölü Plajı

Merkeze 38 km uzaklıkta bulunan plaj, 22 km uzunluğunda ki plajı ve berrak olan gölü ile her yıl yerli ve yabancı birçok turisti bölgeye çekmektedir. Çevresinde sosyal tesisler de bulunan plaj, yazın sıcak ve bunaltıcı havasından sizi bir nebzede olsa rahatlatacaktır. Sodasız ve tuzsuz bir suyu olan göl tekne gezileri ve su sporları için de oldukça uygundur.

Harput Buzluk Mağarası

Merkeze 12 km, Harput’ a ise 4 km mesafede bulunmaktadır. Yazın serin kışın ise sıcak olan mağaranın doğa harikası bir özelliği de vardır. Yazın içerisi buz kütleleri ile dolu mağaranın kışın ise içerisi sıcak olduğundan dolayı tek buz bile göremeyebilirsiniz. Bu harika olaya şahit olunması amacıyla 1990 yılında turistik gezi yapılması amacıyla düzenlemeler yapılmış ve mağara turistik geziye açılmıştır.

Golon Kaplıcaları

Karakoçan ilçesine 18 km uzaklıkta olan kaplıcalar, bölgedeki sağlık turizminin önde gelen yerlerinden biridir. Termal kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.