;
Germencik Otelleri

GERMENCİK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Grand Karot Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Grand Karot Hotel
Grand Karot Hotel
Yalova-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Germencik Bölgesi

Anadolu uygarlığının ve tarihinin izlerini fazlasıyla yaşayan Germencik, Aydınoğlu yönetimi zamanında bugünkü yerinde küçücük bir aşiret topluluğu iken, 1902 yılında Değirmencik adı altında kurulmuştur.

Osmanlının yönetime hâkim olduğu zaman İnebat ismi verilen şehir, Bursa, Konya ve Afyon çevresinden aldığı yoğun göçler ile 15. yüzyılda dışarıdan gelen farklı toplumlar ve kültürel değişiklikten dolayı Değirmencik ismi Germencik olarak değiştirilmiştir.

Aydın iline bağlı olan Germencik, 1948 yılında savaş sonrasında ilçe merkezi olup gelişimlerine günümüze kadar devam etmiştir.

Bölge özellikle Kaplıcaları, tarihi ve doğal güzellikleri ile kendini ön plana çıkarmaktadır. İnsanların bin yıllardır şifa buldukları termal su kaynakları açısından oldukça zengin olup, sağlık turizminde adından sıkça söz ettiren bir ilçedir. Gelen misafirlerine adeta şifa dağıtan Germencik halkı, sahip olduğu bu şifalı suların her derde devadır deyimiyle öneriyor.

Termal suların iyi geldiği hastalıklar ise şunlardır: Sindirim sistemi, özellikle mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları fonksiyon bozuklukları, taşları, Dolaşım sistemine ait hastalıklar, kalp, beyin ve atar damarlardaki is kemik sendromlar, damar sertliği, astım vakaları.

Aydın iline bağlı Germencik zengin mutfağı ile de ünlüdür. Yöresel lezzetleri olan yaprak sarma, acılı güveç, patlıcan kavurma ve imambayıldı kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasında.

Germencik Gezilecek Yerler

Magnesia Antik Kenti

Tekin Köyünde yer alan Antik Kent, Thessalia’ dan gelen Magnetler tarafından kurulduğu düşünülüyor. En çok ziyaret edilen tarihi yerler arasında olan bu tarihi güzellik görmeniz gereken yerler arasında.

Kanlıbahçe Şehitliği

Büyük Taarruzun sonunda geri çekilen Yunan ordusu birçok şehirde olduğu gibi Germencik ilçesinde de kendini kaçarak kurtaramayan çalışan genç, yaşlı ve çocuklardan oluşan 94 kişiyi zorla toparlar ve karakolunun önünde sıraya geçirip hepsini kurşuna dizeler. Sağ kalanları da acımasızca kuyuya atarlar. Bu üzücü durumdan sonra bu yer Kanlıbahçe olarak anılır.

Çanakkale Şehitler Anıtı

Çanakkale şehitleri için dikilmiş olan ilk anıt olup Çanakkale savaşına giden ve şehit olan askerlerimiz için yapılan ve isimlerinin yazılı olduğu anıttır.

Selatin Anıt Ağacı

800 yıldan fazla süren tarihe ve kültüre şahitlik eden bu ağaç Germencik halkı için önemli bir değere sahiptir. Gövde çağı 9 metre ve yüksekliği 18 metre olan bu heybetli ağaç şehrin tüm hikâyesini anlatmak için sizleri bekliyor.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.