;
Giresun Otelleri

GİRESUN OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Zifin Hotel
Giresun, Dereli mevkii'nde bulunan Zifin Hotel, Giresun Havalimanına 71 km, Giresun Merkez 45 km, Giresun ... devamı
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Zifin Hotel
Zifin Hotel
Dereli
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Giresun Otelleri

Giresun Bölgesi

Yemyeşil ormanlar ve yaylalar ile çevrili bir sahil şeridi tablosuna bakar gibi bakarsınız Giresun’ a. Çünkü tablo gibidir manzarası bu şehrin.

Gözde yaylaları olan Giresun’ un, fındığı, kirazı ve kemençesi de bir o kadar meşhurdur. Ağustos ayında fındık toplama festivalleri yapılmakta olup bu etkinliklere özellikle katılmanızı öneririz. Çünkü her yerden gelen turistler, çevre köyler ve obalardan gelen insanlarla anlatılmaz yaşanır denilen türden eğlencelere tanık olacaksınız bu güzel şehirde.

Yayla turizmi başta olmak üzere birçok tatil seçenekleri de olan şehrin çevresin de ve merkezde birçok konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Uygun fiyatlı oteller için sayfamızı inceleyebilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Giresun Gezilecek Yerler

Tirebolu Kalesi

Kale yüksek kayalar üzerine konumlanmıştır. Harika bir manzaraya sahip olan kaleye çıkmanızı ve buradan denizi seyretmenizi öneririz. Kale içerisinde Osmanlı ve Bizans dönemine ait mezar taşları bulunmaktadır.

Gogora Kilisesi

18. yüzyyıldan kalma olan kilise 1988 yılında müze olarak yenilenmiştir. Bizans ve Osmanlı’ ya ait tarihi eserler bulunan otantik bir mimarisi olan bu müzeyi gezmenizi tavsiye ederiz.

Paşakonağı Yaylası

Tertemiz havası başta olmak üzere mor, beyaz ve sarı açelyalar ile muhteşem doğasının içerisinde yürümek istemez miydiniz? Yürüdüğünüz yollarda şelaleler olup şelalenin sesi eşliğinde doğa harikası Paşakonağı yaylasında yürümek ise tatilinizin en güzel anı olabilir.

Sis Dağı Yaylası

Her yıl birçok yerli ve yabancı turistin geldiği Sis Dağı Yaylasın da temmuz ayında şenlikler olur. Temmuzun 3. cumartesi olan kutlamalara etraf oba ve köylerden de birçok insan katılır. C statüsünde milli park ilan edilen yüksek kesimlerde kalan yayla manzarası ile de sizi büyüleyecektir.

Plajları

Deniz kıyısı boyunca sıralanan plajları yaz aylarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Şehre 5 km mesafede olan Belediye ve Jandarma plajları gözde olmak üzere birçok plajı bulunmaktadır. Çevresinde kamp alanları ve piknik alanları da bulunmakta olan plajlara günübirlik de gidebilirsiniz.

Giresun Adası

Yalancı akasya ve Akdeniz defnesi başta olmak üzere 71 tür bitki bulunan ada, doğal sit alanı ilan edilmiştir. Günübirlik ziyaret edilen adada konaklama izni bulunmamaktadır.

Kulakkaya Yaylası

Şehir merkezine 45 km uzaklıkta olan yayla, bölgenin en çok ziyaret edilen yaylası konumundadır. Ulaşımın rahat olması en fazla ziyaret edilen bölge olmasını sağlamıştır. Buraya gitmeden fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın bu güzel manzarayı ölümsüzleştirin.

Kümbet Yaylası

Şehir merkezine 60 km uzaklıktadır. Temmuz ayının ilk hafta sonu şenlikler düzenlenen Kümbet Yaylasına özellikle bu dönemde gelmenizi öneririz. Mangal keyfi bir yana muhteşem manzarası ve mis gibi havası ile tatiliniz de buraya mutlaka gelmenizi öneririz.

Giresun Kalesi

Şehrin kuzeyinde yer alan Kale, yarım adanın şehre hâkim tepesi üzerinde yer almaktadır. Helenistik ve Roma dönemin ait olup Pontus Kralı Pharnakes zamanında yapıldığı düşünülmektedir.  Ayrıca bazı kaynaklarda bronz duvarlı kale olarak da adlandırılmaktadır.

Giresun Meryem Ana Manastırı

Oldukça yüksek kayalıkların arasında mağara içerisine inşa edilmiş olan Meryem Ana Manastırı,  MS 2. Yüzyılından sonra kullanılmaya başlanmıştır. 200 yıl boyunca yasaklanmış olan ibadetler din adamları tarafından gizli olarak icra edilmiştir. En parlak dönemi ise Osmanlı döneminde yaşanmıştır.

Seyyid Vakkas Türbesi

Giresun’ un Fatih Sultan Mehmet tarafından alınmasında çok fazla yararlılık gösteren Seyid Vakkas’a ait olan türbe 19. Yüzyılda yapılmıştır.

Giresun Müzesi

Müze, aynı zamanda Gogora kilisesi olarak da bilinmektedir.1923 yılında boşaltılmış ve bir süre kullanılmamıştır. Daha sonra cezaevi olarak kullanılmaya başlamıştır. 1982 yılında restore edilmiş eski döneme ait giysi, silah, para ve kabartmalar gibi eserler sunulmuştur.

Giresun’ da Neler Yenir

Giresun’ da lezzet denilince akla gelen ilk lezzet şüphesiz ki hamsidir. Ve mısır unuyla birçok yiyecek yapılır. Karalahana çorbası, Mısır ekmeği, Pezik Mıhlamasıdır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.