;
Iskele Otelleri

ISKELE OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Grand Karot Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Grand Karot Hotel
Grand Karot Hotel
Yalova-Merkez
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kıbrıs İskele Otelleri

İskele Bölgesi

Gidenin asla dönmek istemediği sempatik bir sahil kasabası İskele...

Mesarya Ovası ile Karpaz Yarımadası’ nın birleştiği noktada, Mağusa - Karpaz anayolunda yer almaktadır. Trikoma adı verilen bölge, Kıbrıslı Türkler’ in yerleşmesinden sonra, Yeni İskele olarak değiştirilmiştir. Boğaze olarak anılan bölge, lüks otel ve şık balık restoranları ile yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez adresidir.

Kıbrıs’ ın simgesi olan Karpaz eşekleriyle Dipkarpaz, Bafra ve Yeni Erenköy gibi bölgelerde karşılaşabilir, altın kumsal gibi yeşilin maviyle buluştuğu, turizmin gözbebeği olan Haravdi bölgesinde denize girebilirsiniz.

İskele, sığ ve berrak denize sahip olan, doğal ve tarihi güzellikleri görmeyi, huzuru ve sakinliği aynı zamanda eğlenmeyi, gezmeyi ve görmeyi isteyenler için adeta bulunmaz Hint kumaşı misali.

Kıbrıs İskele Gezilecek Yerler

Apostolos Andreas Manastırı

Zafer burnuna yakın bir yerde bulunan kilise İsa’nın havarilerinden Andreas adına yapılmıştır.  İnanca göre ada su sıkıntısı yaşarken Andreas bastonunu vurarak şimdiki manastırın yanından su çıkarmış. Şu an hala oradan bir su akmakta. Dini günlerde ve pazar günleri Hristiyanlar ayin için buraya akın ediyorlar.

Altın Kumsal

Akdeniz’in en eşsiz plajları arasında yer alan Altın kum uzun plajı ve incecik kumu ile adeta gelenleri büyülemektedir. Caretta Carettaların yumurtlama yerleri arasında olan bu cennet mutlaka gidilmesi gereken yerler arasındadır.

İskele Belediyesi Anavatan Parkı

Doğayla iç içe nefes alabileceğiniz yeşil alanları, kıpkırmızı gülleri, limon ağaçları, palmiyeleri, dut ağaçları ve havuzları ile güvenilir ortamı bulunan ve büyük bir heyecan ve mutlulukla eğlenen çocukların cıvıl cıvıl sesleri ile herkese hitap eden muhteşem park. Özellikle yaz akşamları bölge halkının buluştuğu ve bölgeye gelen misafirlerin keyif alıp gittiği İskele’ ye gelip de uğramamak olmaz.

Panayia Thedokou Kilisesi (İskele İkon Müzesi)

Şehrin ana kilisesi olup kubbeli olarak inşa edilmiştir. Yan duvarlarında kemerli girintiler bulunmaktadır. Bu kilise tipi Kıbrıs’ ta 12. yüzyıldan itibaren görülmektedir. 1804 yılında ise tamamen elden geçirilip tamir edilmiştir. Geçmişten günümüze gelen eserler ve müzeler dairesinde onarımı yapıldıktan sonra 23 Mayıs 1991 tarihinde Dünya Müzeler Haftası’ nda İskele İkon Müzesi olarak hizmete açılmıştır.

Ayios Yakavos Şapeli Kilisesi (Aziz James Kilisesi)

Merkezde Ecevit Meydanı bulunan ve Bizans dönemine ait olduğu düşünülen bu kilisenin 14. yüzyılın sonlarına doğru yapıldığı düşünülmektedir.  İç duvarlarında dekoratif amaçlı olarak porselen tabaklar kullanılmıştır. 17. yüzyılda tarihlenen bu ikonaların biri Hz. İsa’ ya, diğeri ise Meryem Ana' ya aittir. İddialara göre Romanya Kraliçesi Maria, kiliseyi o kadar beğenmiştir ki benzerini Karadeniz kıyısında yaptırmıştır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.