;
Kartepe Butik Oteller

KARTEPE BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
My Green Butik Otel
My Green Butik Otel
Kartepe
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Kartepe Bölgesi

Kocaeli’ nin parlayan yıldızı Kartepe...

Kartepe, Hititler başta olmak üzere Yunanlılar, Persler, Bizanslılar ve en son Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapmıştır.

Kartepe Kocaeli ilinin en yeni ilçelerinden biridir. Bölge Samanlı Dağlarının 1606 metre yüksekliğinde olduğundan dolayı Kartepe adı verilmiştir. Kartepe ilçesinin bulunduğu coğrafya tarih boyunca Asya’ yla Avrupa arasında göç yollarının, ticaret yollarının, ipek yolunun ve askeri yolarının üzerinde çok önemli bir geçit yeri olmuştur.

Her mevsim ayrı havası olan bölge özellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Buna sebep şüphesiz ki bembeyaz yağan karıdır. Uçsuz bucaksız beyazlıkta kaybolacağınız Kartepe, kaliteli hizmet veren otelleri ile rüya gibi bir tatil imkânı sunuyor.

Yemyeşil ormanları ve doğal güzellikleri ile kendine adeta hayran bırakan bölge yılda binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Ayrıca Samanlı dağında izciler olmak üzere birçok kamp düzenlenmektedir.

Kış turizminde en popüler bölgeler arasında yer alan Kartepe, sadece doğal güzellikleri değil tarihi yerleri ile de çok dikkat çekmektedir. Ayrıca birçok aktivite yapabileceğiniz bölgede ATV safari turları, yamaç paraşütü ve snowboard gibi aktivitelerle eğlenceyi ve adrenali doruğunda yaşayabilirsiniz.

Türkiye' nin en nefis alabalık cinsinin bulunduğu bu bölgede lezzetli alabalıkları yiyebilirsiniz. Ayrıca doğal meyveler, sebzeler, peynirler ve reçeller ile sunduğu serpme kahvaltılarda gelen misafirlerine adeta lezzet şöleni yaşatmaktadır. Kış aylarında en çok tercih edilen lezzet ise karın üzerinde yakılan mangalda sucuk ve köfte ekmeğidir.

Kartepe Gezilecek Yerler

Kartepe Kayak Merkezi

Türkiye’ de kış turizmine çok büyük katkısı olan Kartepe Kayak Merkezi, tatil yapıp doyasıya eğlenmek ve kayak yapmayan için ideal kayak merkezidir. Yılda yüzlerce misafiri ağırlayan kayak merkezi bembeyaz görüntüsü ile adeta büyüler sizleri.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.