;
Kemalpaşa Otelleri

KEMALPAŞA OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Ramada Hotel & Suites Kemalpaşa
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Ramada Hotel & Suites Kemalpaşa
Ramada Hotel & Suites Kemalpaşa
Kemalpaşa
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kemalpaşa Bölgesi

İzmir' de kiraz denilince akla ilk gelen yerdir Kemalpaşa.

İzmir’ e mesafesi yalnızca 20 km olan bölge Nif dağının üzerine kurulu olup eski ismini de buradan almıştır. 1922 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ ün buraya gelmesi ile ismi değişmiş ve ilçenin ismi Kemalpaşa olmuştur.

400 civarı fabrika olan bölgede sanayi oldukça gelişmiş olup, buna bağlı olarak da konaklama ihtiyacı artmış ve çevresinde birçok otel kurulmuştur. Her ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde uygun fiyatlı tatil için Kemalpaşa otellerini inceleyebilirsiniz.

Kemalpaşa Gezilecek Yerler

Kiraz Festivali

Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali, en iyi kiraz yetiştireni ödüllendirmek amacı ile 1936 yılından itibaren her yıl mayıs ayında kutlanmaktadır. 9 gün süren festival de halk oyunlarından, çocuk tiyatrosuna ve konserlere kadar birçok aktivite olmaktadır. Gezilecek görülecek yerler listenize Kemalpaşa’yı da mutlaka ekleyin ve bu aylara denk gelirseniz bu harika festivale de uğramadan buradan ayrılmayın deriz.

Kazak Vadisi

Bol oksijenli Kazak vadisinde rengârenk çiçekler arasında yürüyüş yapmak tatilinizde harika bir seçim olacaktır. Bir yandan da çevredeki restoranlar da yöreye ait lezzetleri tadabilirsiniz. At tutkunları ya da ilk defa binecekler için profesyoneller eşliğinde binebileceğiniz atlar ile farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kemalpaşa Kız Kulesi

Kemalpaşa’nın tarihi sembolik kız kulesi Bizans döneminde II. Tehedodoros Laskaris tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. İonya prensesi Salt kralına gelin olarak giderken Nif dağın da kralın ölüm haberini alır ve buraya bir saray yapılmasını ister. İonya prensesi de 3 katlı kırmızı tuğladan yapılan bu sarayda ömrünün sonuna kadar yaşamıştır. Kemalpaşa’nın girişinde bu sarayı görebilirsiniz.

Nazarköy

Kemalpaşa’ ya 5 km uzaklıkta bulunan Nazarköy orman içerisinde bulunan nazar boncukları ile çevrili şirin bir köydür. Köyde gezerken evlerin altında kurulmuş fırınlarda nazar boncuğu ve cam eşya yapan köylüleri göreceksiniz. Kültür Bakanlığından destek alan köy halkı geneli bu işle uğraşmaktadır. Yemek için gözleme türü şeyler bulabileceğiniz köyde küçük restoranlar da bulunmaktadır. Kemalpaşa’ya gelmişken Nazar köye de uğramanızı öneririz.

Karabel Kaya Kabartması

Ege‘nin en eski tarihi kalıntılarından biridir. Torbalı karayolu üzerinde olan kabartma tarihçi Herodotos’a göre Mısır kralı Sesotris’ tir. Anlamı ise Sesotris’ in bir omuz vuruşuyla bu ülkeyi yendiği ve aldığı şeklindedir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.