Kırklareli Fırsat Otelleri

KIRKLARELİ FIRSAT OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat

Kırklareli Otelleri

Kırklareli Bölgesi

Trakya’nın en eski yerleşimlerinden olan şehir tarihi ile sizi esir alırken bir yandan da muhteşem doğasıyla size huzur verecektir.

Eski adı Kırık Kilise olan şehrin ismi 1924 yılında Kırklareli olarak değiştirilmiştir. Binlerce yıl Traklar, Persler, Romalılar ve Makedonyalılar gibi birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun sonucu olarak da burada gezilebilir birçok tarihi yer bulunmaktadır.

Pehlivanları ile ünlü şehrimiz mayıs, haziran ve eylül aylarında Yağlı Güreş Festivalleri ile hareketlenmekte ve birçok farklı yerden gelen turistlerin akınına uğramaktadır. Çevresinde ve merkezde konaklayabileceğiniz oteller olup, uygun fiyatlı seçenekler için sayfamızı incelemenizi öneririz.

Kırklareli Gezilecek Yerler

Longoz Ormanları

Dünya da nadir görülen bir ekosistemdir. İğneada beldesinde yer alır. Longoz Ormanları 3155 hektarlık geniş bir alanda bulunmakta olup, Milli Park ilan edilmiştir. Tatilinizde yürüyüş için harika bir seçim olan Longoz Ormanı, fotoğrafçılık, kuş gözlemi ve dağ sporları içinde ideal bir yer olmaktadır.

Kıyıköy Kastro Sahili

Tertemiz bir kumsala sahip Kastro sahili 2,5 km uzunluğundadır. Sit alanı ilan edildiğinden bölgede konaklama yapabileceğiniz otel bulunmamaktadır, fakat çevresinde kamp yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca bölge de bisiklet turu yapmak için uygun alanlar olup, balık tutmayı severler içinde göl de balık tutulabilen alanlarda mevcuttur.

Dupnisa Mağarası

Dupnisa, Bulgarca delik anlamına gelmektedir. 180 milyon yıllık Dupnisa mağarası, 2720 metre uzunluğundadır. Mağaranın ilk 1000 metresi ise sulu olup, içerisinde yer altı nehri bulunmaktadır. Günübirlik gezileriniz için ideal olabilecek Dupnisa Mağarasına uğramadan buradan ayrılmamanızı öneririz.

Aya Nikola Manastırı

Bizans döneminden kalma manastır kayalara oyularak kademe halinde hücreler meydana getirilmiştir. Kaya manastırlarının en iyi örneklerindendir.

Beğendik Köyü

Bulgaristan ile komşu olan köyün denizi tertemizdir. Çok fazla kalabalık olmaması sebebiyle bölge doğallığını korumuştur. Tatil de köy havası almak sizce de hoş olmaz mıydı?