;
Kocaeli Butik Oteller

KOCAELİ BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
My Green Butik Otel
My Green Butik Otel
Kartepe
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kocaeli Otelleri

Kocaeli Bölgesi

Kocaeli tarih boyunca kullanılan Asya’ yı Avrupa’ ya bağlayan önemli yolların kesiştiği doğası, denizi, kültürel varlıkları ve 3.000 yıllık geçmişi ile tam bir turizm kentidir. Bölge Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ait önemli kalıntılara sahiptir.

Doğal güzellikleri, yüzyıllara yenilmemiş tarihi ve yayları ile hem yaz aylarında hem de kış aylarında tercih edebileceğiniz adeta büyüleyici bir şehirdir. Bu şehre bir kere giden bir daha asla dönmek istemez.

Kocaeli, Karadeniz kıyısında yer aldığı için birçok denize girebileceğiniz koylar yer alıyor. Tertemiz denizi ve incecik kumu ile Kandıra Cebeci koyu ailenizle tercih edebileceğiniz önemli koylardan biridir. Ayrıca Kerpe Sarısu ve Kerpe Miço Cennet Koylarını da tercih edebilirsiniz.

Kış aylarında bölgeye gitmek isterseniz eğer en keyifli yapabileceğiniz aktivite şüphesiz kayaktır. Samanlı Dağları' nın zirvesini oluşturan Kartepe' de kayak yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca doğası ve spor tesisleri ile yelken, kürek, yatçılık, buz pateni, buz hokeyi ve dağcılık gibi çeşitli alternatif turizm aktivitelerin gerçekleştirildiğiniz olanaklar sunmaktadır.

Yemek kültürü dendiği zaman akla gelen şehirlerden biridir Kocaeli. Halkın farklı yerlerden göç edip gelmesinden dolayı farklı yemek kültürlerinin oluşmasına sebep olmuştur. Ve şehirde en çok organik sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır.

Özellikle iç pilav, keşkek, tavşan kapama, lahana salatası yağlı ballı ve umaç denenmesi gereken lezzet arasındadır. Ayrıca balık restoranlarının da çoğunlukta olduğu Kocaeli’ nde yöresel lezzetler hariç birçok lezzet yer alıyor.

Kocaeli Gezilecek Yerler

Beşkayalar Tabiat Parkı

1.600 hektarlık bir alana sahip olan Beşkayalar Tabiat Parkı, doğal güzelliği ile adeta gelen misafirlerini büyülemektedir. Görüntüsü ile adeta bir cenneti andıran park, fauna ve flora açısından zengin bir bölge olmaktadır. Doğa ile Nefes almak isteyenler Kocaeli gezisinde kesinlikle buraya görmeli.

Atatürk Müzesi

1874 yılında Abdülaziz adına yaptırılan iki katlı küçük bir saraydır. Padişah çevrede avlandığı zaman dinlenmesi amaçlı yapılmıştır. Atatürk Fransız yazar Claude Farrere Kocaeli’ ne geleceği duyulunca bu köşk hazırlanmıştır. Daha sonra köşk müzeye dönüştürülerek 1966 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Üst katında Atatürk’ün yatak odası alt katında ise arkeolojik eserler sergilenmiştir.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Hem yetişken hem de çocuklar için eğlence noktası olan Darıca Hayvanat Bahçesi ayrıca Darıca Kuş Cenneti olarak da adlandırılıyor. 3.000 den fazla hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinde doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Kuzu Yaylası

Doğal güzellik dendiği zaman akla ilk gelen şüphesiz ki Kuzu Yaylasıdır. Şehir karmaşasından uzak mis gibi havası ve yeşilin her tonuna sahip görüntüsü ile kendine hayran bırakmaktadır.

Darıca Kalesi

Kocaeli - Darıca' da yer alan kale, bölgedeki en önemli tarihi kalıntılardan biridir. Bizans döneminde yapılan kale Daritsion adı ile anılmaktaydı. Korunma amaçlı yapılan tarihi kale, Darıca ismini Osmanlıların bölgeyi ele geçirmesiyle almıştır. Ayrıca Evliya Çelebi Seyahatname adlı kitabında Darıca Kalesi bahsetmiştir.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.