Kütahya Erken Rezervasyon Otelleri

KÜTAHYA ERKEN REZERVASYON OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Emet Thermal Resort & Spa
 
+12
TAKSİT
Yoncalı Termal Otel
 
%8
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,150.00
1.058,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Emet Thermal Resort & Spa
Emet Thermal Resort & Spa
Emet
İNCELE
Yoncalı Termal Otel
Yoncalı Termal Otel
Kütahya-Merkez
Oda Kahvaltı 1,150.00 %8 1,058.00 İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Kütahya Otelleri

Kütahya Bölgesi

Efsane şehir Kütahya. Ezop’ un, Devlet Ana ve Evliya Çelebinin yurdu. Burası seramik şehridir. Her karış toprağında yüzlerce hikâye hayal ve gerçek bir arada harman olmuş ve efsaneleşmiş bir şehir. Kuruluş tarihi kesin olarak tespit edilmemiş olsa da tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayanmaktadır. Hititler geçti bu topraklarından daha sonra Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar derken Osmanlı’ nın eline geçti. Osmanlı şehzadelerinin yetiştirildiği bir şehir.

1. Dünya savaşında sonra 17 Temmuz 1921 Yunan işgaline uğramıştır Kütahya. 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Başkumandan Meydan Muharebesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ nin temellerinin atıldığı bir il olmuştur. Başkumandan Atatürk’ ün Ordular ilk hedefiniz Akdeniz emrini verdiği yerdir Kütahya.

Türkler bu şehri fethettikten sonra Kütahiye ismini vermişlerdir. Zamanla değişikliği uğrayan bu isim Kütahya halini almıştır.

Kütahya çarşılarında uzun uzun alışveriş yapın. Çarşılarda doğal sebze ve meyve tedarik edebilir ve hediyelik eşya satan tezgâhlardan küçük biblolar, takı aksesuarları alabilirsiniz. Kütahya, rengârenk çinileri ve milli tarihimizde önemli rolü olan bir şehirdir. Birçok kaplıca tesisleri ve termal otelleri olan şehir, gelen ziyaretçilerine şifa dağıtıyor.

Termal suların iyi geldiği hastalıklar ise şunlardır: Sindirim sistemi, özellikle mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları fonksiyon bozuklukları, taşları, Dolaşım sistemine ait hastalıklar, kalp, beyin ve atar damarlardaki is kemik sendromlar, damar sertliği, astım vakaları.

Kütahya Gezilecek Yerler

Kütahya Kalesi

Şehrin simgesi haline gelmiş olan Kale,3 bölümden oluşmaktadır. Kale Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerinde kullanılmasına rağmen kim tarafından yapıldığı kesin olarak bilinmektedir.

Domaniç Ormanları

Kütahya da doğal güzelliklerin en başında gelen ismini Domaniç ilçesinden alır. Ormanda yüzlerce ağaç türü yer alıyor. Bazıları hatta bu ormanda yetişiyor.  Mis gibi havasında nefes almak isteyen Doğaseverlerin kesinlikle gitmesi gereken yerler arasındadır.

Dumlupınar Şehitliği

Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde vefat eden Türk askerlerimiz anasına yapılan 500 Er ve 10 Subayın bulunduğu şehitlik, Kültür Bakanlığı’nın tarafından açılmıştır.

Kütahya Ulu Camii

Kütahya Ulu Camii, şehrin tarihi ibadet mekânlarının ilk sıralarında yer alıyor. Yıldırım Bayezid tarafından inşa ettirilmeye başlanmış fakat Yıldırım Bayezid’in ölümünden sonra yarıda kalmıştır. Yıldırım Bayezid’in oğlu Şehzade Musa Çelebi tarafından inşası tamamlanmıştır.

Kütahya Çinili Camii

Şehrin simgelerinden biri olan Kütahya Çinili Camii, 1973 yılında yapılmıştır. Ressam Ahmet Yakupoğlu’nun eseri olan cami dış cephesinin çinilerle süslü olduğu için dünyada başka bir örneği bulunmuyor.

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon, tatil dönemi başlamadan önceki aylarda otellere yapılan rezervasyon işlemidir ve turizm sektöründeki, fiyat bakımından en fazla indirim yapılan dönemdir. Erken rezervasyon kavramı Türkiye' de geç popüler olduysa da, yıllarca yurtdışından gelen turistler, erken rezervasyonu kullanarak çok ucuz fiyatlarda tatil yapmışlardır. Aynı tatili, Türkler ise yabancılara göre, çok daha pahalı yapmıştır. Artık böyle bir ayrım yoktur, çünkü Türk misafirler, Türkiye' deki istediği tatil yerlerinde,  5 yıldızlı otellerde ya da tatil köylerinde, yabancı turistten daha ucuza tatil yapma fırsatına sahiptir.  Tatilvitrini ailesi olarak , Tüm Türkiye' yi erken rezervasyonla tanıştırmaya kararlıyız. Çünkü bizim misafirimiz, en kaliteli tatili en ucuza almayı hak ediyor.

Erken Rezervasyonun Avantajlari

Tatilinizi erken rezervasyon yaptırarak almanız size birçok konuda avantaj sağlar. Tatilinizi önceden aldığınızda, Türkiye' deki tüm tatil yerlerinden, istediğiniz tarihte, istediğiniz otelde  veya tatil köylerinde yer bulabilirsiniz ve pencerenizin denize mi, karaya mı bakacağına siz karar verirsiniz. Üstelik tatilini son gün alan birine göre, siz daha ucuz tatil yapmış olursunuz çünkü erken rezervasyonda otel fiyatları % 50'ye kadar düşer. Bütün bunların yanı sıra, tatilinizi  satın aldıktan ve otele rezervasyonunuz yapıldıktan sonra bile, sonra koşulsuz cayma hakkına da sahipsiniz. Böyle bir durumda, kesintisiz olarak tatil tutarınızın tamamı size iade edilir. Tatilinizi şimdi alın, erken rezervasyonun tüm avantajlarına sahip olun ve her koşulda karlı çıkan siz olun.