;
Milas Otelleri

MİLAS OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Orange County Resort Kemer
 
+12
TAKSİT
Elamir Resort Hotel
 
+12
TAKSİT
Crystal De Luxe Resort & Spa
 
+12
TAKSİT
Fame Residence Kemer
 
+12
TAKSİT
Sailor's Beach Club
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Orange County Resort Kemer
Orange County Resort Kemer
Kemer
İNCELE
Elamir Resort Hotel
Elamir Resort Hotel
Kemer
İNCELE
Crystal De Luxe Resort & Spa
Crystal De Luxe Resort & Spa
Kemer
İNCELE
Fame Residence Kemer
Fame Residence Kemer
Kemer
İNCELE
Sailor's Beach Club
Sailor's Beach Club
Kemer
İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Milas Otelleri

Milas Bölgesi

Zengin bir tarih, ünlü plajlar ve muhteşem bir doğa nereden mi bahsediyoruz? Tabi ki Milas’ tan. Tatil için doğru yerdesiniz, her dönem bir başka güzel olan bölge de yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Doğa ve deniz sporları başta olmak üzere tarihi geziler ile de kültürel bilgiler edineceğiniz Milas’ tan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Konaklama açısından ise merkezde ve çevresinde her türden ihtiyacınıza karşılık verecek oteller bulunmaktadır. Sahil boyunca uzanan restoranlar da bölgenin en lezzetli balıklarını yiyerek bir yandan da gün batımını izleyebilirsiniz.

Havaalanının bu bölgede olması ise ayrı bir avantaj sağlamakla birlikte ulaşımı rahat kılmaktadır. Yerli yabancı birçok turistin ilgi odağı olan Milas her geçtiğimiz yıl çok fazla turist ağırlamaktadır.

Milas Gezilecek Yerler

İncirliin Mağarası

Gökçeler Kanyonu’ nun kuzey yamacında olan İncirliin Mağarası 155 metresi turizm için açık bir alandadır. Mağara sarkıt, dikit ve sütunlarla çevrilidir ve harika bir görsel şölen sunmaktadır. Yarasa Galeri, Havuzu Salon ve Gösteri Salonu adlı bölümlerden oluşmaktadır. 1. Derece Arkeolojik ve 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak tescillenen bu mağarayı görmeden Milas’ tan ayrılmamanızı umarız.

Gökçeler Kanyonu

Kanyon da arkeolojik kalıntılara rastlanması sonucu korumaya alınmıştır. Eşsiz bir doğaya sahip olan kanyon trekking tutkunları için harika bir seçim olacaktır. İçerisinde 30 mağara bulunmakta olup en önemlisi İncirliin Mağarası’ dır. Tepesinde seyir terası bulunan kanyon da çay veya kahve içmek için yerler de bulunmaktadır.

Uyku Vadisi

Yemyeşil bir doğa içinde şelale sesi ile yürüyüş yapabilir bir yandan da yüzen ördekleri izleyebilirsiniz. Uyku Şelalesi ise görülmeye değer güzellikte sesi ve insanı rahatlatan yapısı tatil için vazgeçilmez olsa gerek.

Athena Tapınağı

Ören de bulunan tapınak dönemin baş tanrıçası Athena adına yapılmıştır. M.Ö. 3. yüzyılda Dor düzenine uygun olarak yapılan tapınak günümüze kadar gelmeyi başarmış bir eserdir.

Euromos Harabeleri

M.Ö. 8. yüzyılda kurulduğu öne sürülen antik kent de Zeus Tapınağı dikkatleri çekmektedir. Hellenistik dönem de M.S. 2. yüzyılda inşa edilen tapınak da 17 adet sütundan günümüze 16 sütun kalmıştır. Antik tiyatro da bulunan kentte soylulara ait yapılmış mermer koltuklara kadar birçok tarihi geçmişe uzanan yapıt görebilirsiniz.

Ören Sahili

Mavi bayraklı plajı ile Milas’ ın sahil kasabası olan Ören sahili gezilmesi gereken yerler listenizde mutlaka olması gereken bir yer olduğunu düşünüyoruz. Çam ormanlarını izleyerek yüzerken muhteşem doğanın da tadını çıkarabilirsiniz.

Bafa Gölü Milli Parkı

7 bin hektarlık geniş bir alanı kaplayan Bafa Gölü Milli Parkı, Menci ve Hayalet Adası olarak iki adayı da içerisinde bulundurmaktadır. Gölün manzarası ve yemyeşil doğa birleşimi eşliğinde yürüyüş yapmak size tatilinizde unutulmayacak anlar yaşatacaktır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.