;
Seferihisar Otelleri

SEFERİHİSAR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Orange County Resort Kemer
 
+12
TAKSİT
Elamir Resort Hotel
 
+12
TAKSİT
Crystal De Luxe Resort & Spa
 
+12
TAKSİT
Fame Residence Kemer
 
+12
TAKSİT
Sailor's Beach Club
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Orange County Resort Kemer
Orange County Resort Kemer
Kemer
İNCELE
Elamir Resort Hotel
Elamir Resort Hotel
Kemer
İNCELE
Crystal De Luxe Resort & Spa
Crystal De Luxe Resort & Spa
Kemer
İNCELE
Fame Residence Kemer
Fame Residence Kemer
Kemer
İNCELE
Sailor's Beach Club
Sailor's Beach Club
Kemer
İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Seferihisar Bölgesi

Anadolu’ nun ege deniziyle kucaklaştığı batı kıyılarında yer alan 30.000 civarında nüfusu, denizi, rüzgârı, jeotermal kaynakları ve mandalina bahçeleri ile kendi halinde kıyı kentidir Seferihisar.

Birçok sanatçıya ve bilim adamına ev sahipliği yapan dönemin sanat merkezi olarak adlandırılan Teos M.Ö. 3. yüzyılda dünyanın ilk tiyatro oyuncuları birliğinin kurulduğu yerdir. Türkiye’nin en uzun sahil şeritlerinden birine sahip olan Seferihisar doğasıyla, tarihiyle, plajlarıyla görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tarihinin yanı sıra, Türkiye’ nin ilk sakin şehri olan (Citta Slow) Seferihisar, mandalina bahçelerinden gelen mis kokusu ve zeytinlikleri ile tam bir doğa harikasıdır. Kendine has leziz mutfağı ve antik kentleriyle burası, turizm açısından her yıl kendini geliştiriyor.

Unutulmaz damak zevklerine sahip olan Seferihisar, pazarlarında sattığı organik ürünleri ile sağlıklı yaşama destek olmaktadır. Köy yumurtası, börekler, kurabiyeler ve tarhana gibi özel lezzetler ile damağınızda eşsiz tatlar bırakacak.

Ekmeksiz Plajı’ na gitmemek olmaz Seferihisar’ daysanız eğer. Etrafı Çam ormanları ile çevrili tertemiz denizi ile eşsiz görüntüye sahiptir. Ve ayrıca 2001 yılında Mavi bayrak ödülü ile taçlandırılmıştır. Sadece Ekmeksiz Plajı değil 7 tane daha mavi bayraklı plajı vardır bu sakin şehrin. Ürkmez, Akarca, Azmak, İpekkum plajları ile bu yıl unutamayacağınız bomba gibi bir tatil sizleri bekliyor.

Seferihisar Gezilecek Yerler

Teos Antik Kenti

En eski yerleşim yeri olan şarabın, bağbozu şenliklerinin ve tiyatronun Dionysos adına yapılan en büyük tapınaklarının yer aldığı Teos antik kenti, M.Ö. 2000 yıllarında Akalardan kaçan Giritler tarafından kurulmuştur.

Sığacık

Seferihisar’ da en önemli yerleşim yeri Sığacık’ tır. Denizi, güneşi ve kumu ile ailelerin vazgeçilmez adresi olmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman’ ın lodos seferine hazırlık için yaptırdığı Sığacık kalesinin içinde yaklaşık 500 yıldır kesintisiz yaşam sürülmektedir. Fotoğraf çekmek için de en ideal yerlerden birisidir. Şarap tanrısı Dionysos' un memleketi olan Sığacık, tarihi zenginliği ile de görülmesi gereken bir yer.

Lebedos Antik Kenti

M.Ö. 7. yüzyılda kurulduğu düşülen Lebedos Antik Kenti 12 İyon kentlerinden biridir. Kral Kodros' un oğlu Andropompos tarafından kurulmuştur.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.