;
Selçuk Butik Oteller

SELÇUK BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Doktorun Evi Butik Otel
Doktorun Evi Butik Otel
Selçuk
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Selçuk Otelleri

Selçuk Bölgesi

Farklı dinlere ve medeniyetlere ev sahipliği yapan geniş bir tarihi geçmişe sahip, Selçuk!

İzmir’ e 74 km mesafesi olan Selçuk, dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biridir. Tarihi geçmişi ile bağlantılı olarak burada kültür turizmi oldukça gelişmiştir. Turizmin gelişmesi sonucu konaklama ihtiyaçları artmış olup bu da çevrede birçok otelin açılmasına katkıda bulunmuştur.

Dünya’ nın birçok yerinden turist her yıl yaz kış ayrımı olmaksızın buraya gelmektedir. Tatil için Selçuk Otelleri sayfamızdan bölgeye ait otelleri seçebilir ayrıca erken rezervasyon döneminde ise çok daha uygun fiyatlara tatilinizi rezerve edebilirsiniz.

Selçuk Gezilecek Yerler

Efes Antik Kenti

Dünya’ nın en önemli antik şehirlerinden olan Efes Antik Kenti, bölgenin en eski yerleşim yerlerindendir. Efsaneye göre Atina Kralının cesur oğlu egeye doğru keşfe çıkmadan önce en ünlü kâhinler den bilgi almıştır. Kâhinler karşınıza balık ve domuz çıkarak size yol gösterecekler demiştir. Efes sınırlarına geldiklerinde ise kıyıda balık pişirdikleri an yanlarına domuz gelmesiyle kehanet gerçek olmuş böylece Atina’nın yani büyük bir imparatorluğun başlangıcı burada atılmıştır.

Hristiyanlığın yayıldığı ilk yer olmasından dolayı hac yeri olarak düşünülüp her yıl birçok turisti ağırlamaktadır. 110 - 135 yılları arasında yapılmış Celsus Kütüphanesi ilk yapıldığı yıllarda 14.000 kitaba ev sahipliği yapmıştır. Antik kentin en büyük yapısı Efes Antik Tiyatrosu, zamanında birçok gladyatör savaşlarında kullanılmış bunun dışında ülkeler arası toplantılara da öncülük etmiştir. Kentin en yüksek noktasında ilk yerleşim yeri olan St. John Kalesi bulunmaktadır. Roma imparatorluğu’ nun en önemli 4 şehrinden biri olan Efes 4. yüzyıla kadar kullanılmıştır.

Meryem Ana Evi

Selçuk’ a 9 km uzaklıkta yer alan kilise, Bülbül dağında bulunmaktadır. Papalık Meryem Ana evi olduğunu onayladıktan sonra burası Hristiyanlar için haç yeri ilan edilmiştir. Her yıl birçok turiste kapılarını açan kilise 260 m uzunluğunda ve etrafı çevrili sütunlardan oluşmaktadır. Her yıl 15 ağustosta kutsal çeşmenin yanında Panaya Kapulu Paskalyası Hristiyanlar tarafından kutlanmaktadır. Harika bir doğa içerisinde bulunan kilise, çevresiyle olduğu kadar mimarisi ile de sizi etkileyecektir. Her dinden insanın tarihi geçmişe sahip bu özel yeri görmesini öneririz.

Yedi Uyuyanlar Mağarası

Roma İmparatoru Decius döneminde putpereslerin zulmünden kaçan 7 Hristiyan Panayır dağında bulunan mağaralara kaçmış ve bir gece uyumak için yattıkları bu mağaralarda tam 200 yıl uyumuşlardır. Bu mağaralar Hristiyanlarca kutsal sayılmış ve adına Yedi uyuyanlar mağarası denilmiştir.

Şirince

Eski adı ile Çirkince, 1930 yılında valinin emri ile köyün adı “Şirince” olarak değiştirilmiştir. Adı gibi şirin bu köy de otantik eski Rum evlerinin aralarında taş sokaklarında gezebilir, etrafı bağlarla çevrili köyün ev şaraplarını tadabilirsiniz. Butik otel ve pansiyon tarzı konaklama yapabileceğiniz bu köyde uygun fiyatlı oteller bulunmaktadır. Konaklama harici ise günübirlik geziler için de harika bir seçim olacaktır. Yaz kış her dönem turist ağırlayan köyün restoranlarında köyün kadınlarının taze otlardan yaptığı enfes gözlemelerinde tadına bakmanızı öneririz.

Selçuk’ ta Neler Yapılır

Selçuk’ a ait her dönem karşılaşabileceğiniz birçok festival ve etkinlik de olan bu bölgeye uğramadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

Selçuk’ ta Neler Yenir

Ege mutfağından lezzetler bulabileceğiniz bölgede bunun haricinde her köşe başında meşhur çöp şişinin de tadına bakmanızı öneririz.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.