;
Side-Merkez Butik Oteller

SİDE-MERKEZ BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Aura Boutique Hotel
Aura Boutique Hotel
Side
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Side Merkez Otelleri

Side Merkez Bölgesi

Tarih kitabı arasına iliştirilmiş eşsiz bir güzellik, Side Merkez’ e ayak bastığınız da ilk hissedeceğiniz şey zamanda yolculuk yapma hissidir. Burada adım başı antik bir esere rastlamanız mümkündür.

Çarşısında bulunan yan yana dizilmiş balık restoranları ve gece hayatıyla adından sıklıkla söz ettiriyor. Side Merkez ulaşım açısından en rahat bölgedir. Minibüsleri 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Side Merkez, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tatilin olmazsa olmazı deniz kum ve güneş üçlemesinde başı çeken yerlerden birisidir. İnce kuma ve geniş plajlara sahip birbirinden farklı Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Sorgun ve Kızılot Plajları tercih edebileceğiniz yerler arasındadır.

Eşsiz göz dolduran zarafeti, mavinin her tonunu yansıtan plajları, tarihi yerleri ve görülmeye değer limanı gibi sizlere sunacağı sayısız güzelliklerden sadece bir kaçı.

Side Merkez Gezilecek Yerler

Apollon Tapınağı

Side’ nin sembolü olan Apollon Tapınağı liman kentini korumaları için denizcilerin Apollan adına M.S. 2.yüzyılda yaptırılmıştır. Güzelliğin ve kehanetin tanrısı olduğu inanılan tapınak Side’ nin diğer tarihi yerleri arasından sıyrılıp tüm ihtişamıyla göz kamaştırıyor.

Side Antik Tiyatrosu

Eski zamanlarda hayvanların mücadelelerinde ve gladyatör yarışlarında arena olarak kullanılmış Antik Tiyatro, bir dönemde açık hava tiyatrosu olarak kullanılmış ve sütunlu kemerler üzerine kurulmuştur.

Titreyen Göl

3.000 dönümlük arazi üzerine kurulu ve durgun hali ile ilgi çeken göl, adını en hafif rüzgârda bile üzerinde oluşan titremeler sayesinde almıştır. Titreyen Göl sadece gölden ibaret değildir. Çevresinde bulunan alışveriş yerleri, kafeler, restoranlar çevreyi daha ilgi çekici bir hale getirmiştir.

Side Merkez Ulaşım Mesafeleri

Side Merkez’ in Antalya Merkeze mesafesi yaklaşık 73 km, ortalama 65 dakikadır. Side Merkez ile Antalya Havalimanı’ nın mesafesi ise 64 km, ortalama 55 dakikadır.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.