Sığacık Otelleri

SIĞACIK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Maya Bistro Hotel Beach
Maya Bistro Hotel Beach
Seferihisar
İNCELE
Euphoria Aegean Resort & Spa
Euphoria Aegean Resort & Spa
Seferihisar
İNCELE
Sığacık Gardenya Butik Otel
Sığacık Gardenya Butik Otel
Seferihisar
İNCELE
Dalis Otel
Dalis Otel
Seferihisar
İNCELE
Palmiye Butik Hotel
Palmiye Butik Hotel
Seferihisar
İNCELE
Club Resort Atlantis
Club Resort Atlantis
Seferihisar
İNCELE
Toplam 6 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Sığacık Otelleri

Sığacık Bölgesi

Seferihisar’ ın en önemli yerleşim yeri Sığacık’ tır. Denizi, güneşi ve kumu ile ailelerin vazgeçilmez adresi olmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman’ ın lodos seferine hazırlık için yaptırdığı Sığacık kalesinin içinde yaklaşık 500 yıldır kesintisiz yaşam sürülmektedir. Fotoğraf çekmek için de en ideal yerlerden birisidir.

Türkiye’ nin ilk yavaş bölgesi olan Sığacık, sessiz ve kendi halinde bir sahil kasabasıdır. Son dönemde çok iyi yatırımlar yapılan bölge gün geçtikçe büyük önem kazanmaya başlamıştır.

Şarap tanrısı Dionysos' un memleketi olan Sığacık, tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Mavi bayrağa sahip olan plajlarında yüzmeye asla doyamayacaksınız. Her gün ayrı kalabalık olan tatil cenneti Sığacık, sapsarı güneşi ve yat limanından gözüken masmavi denizi ile adeta hayran olacağınız güzellikte.

Arnavut kaldırımlı sokakları, sempatik mimarisi ve tahta panjurlu evleri ile ruhu dinlendiren bir havaya sahiptir. Tatilini deniz kıyısında geçirmek ve huzuru yakalamak isteyenler için ideal tatil beldeleri arasında yer almaktadır.

Ve bu bölge gelen misafirlerine birçok aktivite imkânı sunmaktadır. Eğer Eylül ayında tercih etmek isterseniz Mandalina festivaline katılıp bol bol mandalina yiyebilir, eğlenceli konserlerine katılabilirsiniz. Meşhur organik pazarına gidip dalından koparılmış meyveleri, ev yapımı reçelleri, baklavaları, börekleri ve sebzeleri taptaze satın alabilirsiniz. Enfes balıkları ve Sığacık’ a özel tatları da ayrıca deneyebilirsiniz. Mantısı, Zeybekoğlu Mandırası ve Halil Ağa Gevreğini gelmişken tatmadan biz asla geri dönmeyin.

Sığacık Gezilecek Yerler

Sığacık Kalesi

Sığacık Kalesi Selçuklular döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Devamlı depreme uğrayan bölge yüzünden kale birçok kez tamir görmüştür. Derya Piri Reis’ in öneresi ile Rodos Seferinde Kanuni Sultan Süleyman’ ın emri ile bu bölge deniz üssü olarak kullanılmıştır. Kale de 3 kapı bulunmaktadır.

Akkum Plajı

Sığacık’ ın en güzel plajı olan Akkum, altın sarısı kumu ve masmavi denizi ile Mavi Bayraklı Plaj ödülüne sahip olmuştur. Amacınız eğer denize girmek ise kesinlikle bu plajı aileniz veya arkadaşlarınız ile tercih edebilirsiniz.

Teos Antik Kenti

En eski yerleşim yeri olan şarabın, bağbozu şenliklerinin ve tiyatronun Dionysos adına yapılan en büyük tapınaklarının yer aldığı Teos antik kenti, M.Ö. 2000 yıllarında Akalardan kaçan Giritler tarafından kurulmuştur.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.