Soğucak Otelleri

SOĞUCAK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Atlantique Holiday Club
Atlantique Holiday Club
Kuşadası
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Soğucak Bölgesi

Denize tepeden bakabilir ve muhteşem bir manzaraya şahit olabilirsiniz bunun için yapmanız gereken tek şey Soğucak’ a gelmek olacaktır!

Tarihi geçmişi Bizans döneminden başlamakta olup, Osmanlı döneminde ise köyün ismi Anya - İne olarak anılırdı. Bu köyün sakinleri buradan su temin ederken suyun soğuk ve güzel olmasından dolayı bu bölgeye Soğucak ismini vermişlerdir. Günümüzde ise turizm açısından oldukça gelişmiş olan Soğucak, tatil severlerin gözdesi konumundadır.

Köy kadınları bile turizme destek olmakta ve gelen turistlere bazlama veya gözleme gibi yiyecekler sunmaktadırlar. Çevresinde konaklama açısından birçok otel bulunmakta olup, Soğucak otelleri uygun fiyatlı tatil seçenekleri ile sizleri bekliyor.

Soğucak Gezilecek Yerler

Kadı Kalesi

Köyün yakınlarında olan kale, tarihi Bizans dönemine kadar gitmekte ve Samos adası ile yapılan ticarette her dönem önemli bir rol üstlenmiştir.

Soğucak Ulaşım Mesafeleri

Kuşadası merkeze 11 km uzaklıkta bulunan Soğucak konum itibariyle ulaşımı rahat bir yerdedir. Buraya merkezden tek minibüs ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.