;
Tokat Otelleri

TOKAT OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Gumus Otel & Restaurant
Gumus Otel & Restaurant
Tokat-Merkez
İNCELE
Reşadiye Kaplıcaları
Reşadiye Kaplıcaları
Reşadiye
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Tokat Otelleri

Tokat Bölgesi

Yöreye has yazmaları, yemekleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile Tokat, gezmeniz gerekenler yerler arasında bulunmasını önerdiğimiz otantik şehirlerimizden biridir.

Selçuklu ve Osmanlı eserlerinin bulunduğu şehrin merkezinde, birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. İlk olarak Hıdırlık köprüsünden geçip yukarda bulunan Tokat Kalesine çıktığınız da şehrin harika manzarasına kuşbakışı şekilde şahit olabilirsiniz. Kale 5. yy da yapılmış olup Ortaçağ’dan izler taşımaktadır. Merkez de başka bir gidilebilecek yer ise Voyvoda Hanı’dır. 1631 yılında Osmanlılar tarafından yaptırılmıştır. 32 odası bulunan han önceden et ve sebze hali olarak kullanılmakta, günümüzde ise el sanatları ve hediyelik eşya sergilendiği gibi çay kahve içme yerleri de bulunmaktadır.

Tokat' ta 600 yıllık bir geçmişi olan yazmacılığın ülkemizdeki yeri farklıdır. Yazmanın en güzel örneklerini burada bulabilirsiniz.

Merkez de ve ilçelerinde konaklayabileceğiniz oteller olup, sayfamızdan Tokat Otelleri bölümünden uygun fiyatlı seçeneklerimiz ile rezervasyon yaptırabilir, Tokat’ı daha yakından gezip tanıyabilirsiniz.

Tokat Gezilecek Yerler

Ballıca Mağarası

26 km uzaklıkta Ballıca köyünde bulunan mağara, gezilebilir alanları 8 odalı ve 680 metre uzunluğundadır. Ziyarete açılmayan ve keşfedilmeyen yerleri olan Ballıca mağarası Dünya’nın en büyük ve görkemli mağaralarından biridir.

Kaz Gölü

Orman Bakanlığı tarafından “Yaban hayatı koruma sahası” ilan edilmiştir. Gün batımının en güzel izlendiği yer diyebiliriz. Sazlıklar ile kaplı göl de gezerken ak leylekler, saksağanlar, karatavuk gibi birçok kuş türü de size eşlik edecektir.

Reşadiye Kaplıcaları

Tokat merkeze 90 km uzaklıkta bulunan Reşadiye ilçesinde bulunmaktadır. Stres bozukluğundan romatizmal sorunlara, ortopedik sorunlardan eklem ağrılarına kadar birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Akbelen Yaylası

Niksar’ın 18 km ilerisinde bulunan yayla, yemyeşil bir doğa içerisinde bulunmaktadır. Piknik alanları da olan yayla günübirlik geziler için oldukça ideal bir alandır. Ayrıca alabalık tesisleri de bulunmakta olup, mis gibi bir hava eşliğinde balık keyfi de yapabilirsiniz.

Tokat’ ta Neler Yenir

Yöresel yemekleri çok güzel olan şehrin en bilinen yemeği Tokat Kebabıdır. Keşkeği, bakla dolması, batı ve Tokat yaprak sarması ise lezzeti dilinizden çıkmayacak olan diğer lezzetleri arasında bulunmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.