;
Ula Butik Oteller

ULA BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Hotel Gökova
 
+12
TAKSİT
Akyaka Gümüş Konakları
 
+12
TAKSİT
Yeşil Otel Akyaka
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Hotel Gökova
Hotel Gökova
Ula
İNCELE
Ala Hotel
Ala Hotel
Ula
İNCELE
Akyaka Gümüş Konakları
Akyaka Gümüş Konakları
Ula
İNCELE
Yeşil Otel Akyaka
Yeşil Otel Akyaka
Ula
İNCELE
Toplam 4 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

 

Ula Bölgesi

Tatiliniz için muhteşem bir doğa ile çevrili huzur dolu bir yer ya da çarşaf gibi turkuaz renkli bir deniz mi hayal ediyorsunuz? Ula’ ya gelin o halde ve hayallerinizi gerçekleştirin!

Muğla’ ya 4 km uzaklıkta olan Ula M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanan bir tarihi geçmişe sahiptir. Günümüz de ise en gözde turistik bölgeden biri olmuştur.

Bölgede yapılabilecek aktivitelerin başında bisiklet ile gezmek geliyor diyebiliriz. Doğası buna uygun olan Ula da yeşiller arasında ya da deniz kenarında bisiklet turu ile gezebileceğiniz birçok alan bulunmaktadır.

Çok sayıda otel bulunan Ula' da konaklama açısından her bütçeye uygun seçenek de mevcuttur. Cuma günü merkeze kurulan pazar da tarlalardan toplanan meşhur otları ve sebzelerini de özellikle kaçırmamanızı öneririz. Ayrıca çoğunlukla arıcılık yapılan bölgeden ayrılmadan bal almanızı da şiddetle tavsiye ederiz. Merkezi ve de çevresi de olmak üzere keşfedilmesi gereken birçok güzellik olup gezilip görülecekler listeniz de olması gerektiğini düşünüyoruz.

Ula Gezilecek Yerler

Yedi Delik Mağarası

Eski inanışlara göre ölen kişilerin tekrar dirilip insanlara saldırmaması için yukarılara tepelere gömerlermiş. İçerisinde 14 mezar bulunan mağaralar 7 tane olup biraz tahrip olmuş şekilde günümüze kadar ulaşmıştır. 7 mağara oluşundan dolayı da ismi Yedi Delik Mağarası şeklinde adlandırılmıştır.

Ula Kanyonu

Kanyon başlangıcı merkeze 5 km uzaklıktadır. Bahar aylarında kanyonun tepesine uzmanlar eşliğinde çıkıp ihtişamlı şelalesini ve alabildiğine yemyeşil bir alanın en güzel karelerini yakalayabilirsiniz. Rehberler eşliğinde çıkılmasının nedeni, heyelana açık bir arazi olduğundan mutlaka gereklidir.

Gökova Körfezi

Yeşil ile mavinin paralel şekilde giden uyumunun bir parçasıdır. Sade ve doğallığın tanımını oluşturan bu bölgede sakin ve de huzurlu tatil yapmak isteyenler için birebirdir. Tepeden aşağıya ovaya kıvrıla kıvrıla yollar inmektedir. Tepedeki seyir parklarında durup kuş misali kendinizi bu harika manzaradan ihmal etmemenizi umarız.

Akyaka

Eskiden bir balıkçı köyü olan Akyaka günümüzde turizm de gelişen ve de değişen bir bölge konumuna ulaşmıştır. Mimarisi ile ünlü evleri ise buraya ayrı bir güzellik katmaktadır.  Deniz kenarında dizili restoranların da oturup manzaranın keyfini çıkarırken bir yandan da ünlü balıklarının tadına bakabilirsiniz.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.