;
Uşak Otelleri

UŞAK OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Ramada by Wyndham Uşak Otel
 
%30
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,571.43
1.100,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Ramada by Wyndham Uşak Otel
Ramada by Wyndham Uşak Otel
Uşak-Merkez
Oda Kahvaltı 1,571.43 %30 1,100.00 İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Uşak Otelleri

Uşak Bölgesi

Âşıklar Diyarı Uşak

Doğal güzellikleri, kaplıcaları ve kültürel geçmişi ile zengin bir tarihe sahip olan Uşak, eski adı ile Temenothytia.

Evleri ile meşhur şehrin 86 evi Kültür Bakanlığı tarafından koruma altına alınmıştır. İki katlı olan evlerin ilk katı taş, ikinci katları ise ahşaptan yapılmıştır. Merkezde bir başka tarihi yeri ise Uşak Bedestenidir. Günümüzde sahaflar çarşısı olarak kullanılan bedesten, 1901 yılında inşa edilmiş ve 1980 yılında restorasyondan geçerek şu anki görünümünü almıştır. İçerisinde alışveriş yapabileceğiniz dükkânlar olup çarşısına uğradığınızda buraya da uğramanızı tavsiye ederiz.

Merkez de ve çevresinde konaklayabileceğiniz oteller bulunup, sayfamızdan Uşak Otelleri bölümünü inceleyebilir, uygun fiyatlı otellerimizden yararlanabilirsiniz.

Uşak Gezilecek Yerler

Ulubey Kanyonu

ABD’ de ki Büyük Kanyondan sonra Dünya’nın en büyük ikinci kanyonudur, Ulubey Kanyonu. Merkeze 29 km uzaklıkta bulunmaktadır. İçerisinde Papuza Antik kenti de bulunan kanyon oldukça geniş ve harika bir manzaraya sahiptir.

Hamamboğazı Kaplıcaları

Banaz ilçesine 7 km mesafede bulunan Hamamboğazı kaplıcalarının çevresi çam ormanları ile çevrilidir. Orman içerisinde yürüyüş alanları olup, günübirlik harika bir gezi noktası olacaktır. 3 ayrı suyu bulunan kaplıcaların, sarıkız suyu kükürtlü, kara kız suyu orta sıcaklıkta ve gazoz suyu ise kükürt, demir ve diğer şifalı madenleri içermektedir. 2004 yılında hizmete giren kaplıca oldukça değerli kaplıcalarımız arasındadır. Mide, karaciğer, romatizma ve bağırsaklara iyi geldiği bilinmektedir.

Evrenli Doğal Parkı

Mesire yeri olarak da kullanılan park, ilçe merkezine 1 km mesafededir. Çam ağaçları ile çevrili harika bir doğaya sahiptir. İçerisinde yürüyüş yapabileceğiniz alanlar olup, bölgede kampta kurabilirsiniz.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi

Tarihi bir bina olan Kaftancızade Konağı günümüzde etnografya müzesi olarak hizmet vermektedir. Atatürk evi de denilen konak 1978 de müze olmuştur. Giriş katında yöresel kıyafetler, kilimler, eski silahlar olup, üst katta Atatürk’ün kaldığı oda ve kişisel eşyaları sergilenmektedir.

Örencik Kaplıcası

Göre köyüne 10 km uzaklıkta bulunan kaplıca suyunun sıcaklığı 38 derecedir. İçerisinde kadın ve erkeklere özel hamalar da bulunmaktadır. Suyun karaciğer, mide ve cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.