;
Yozgat Termal Oteller

YOZGAT TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat

Yozgat Otelleri

Yozgat Bölgesi

5.000 yıllık bir geçmişi olan farklı kültürlerden etkilenen Yozgat, doğasıyla da sizi bir o kadar etkileyecektir. 

Farklı kültürlerin yaşaması sonucu bölgede birçok tarihi eser bulunmaktadır. Kültürel bir gezi yapmak isteyenler için harika bir gezi noktası olan Yozgat, tarihi birikimi ile de size kültürel anlamda oldukça katkı sağlayacaktır. Sağlık turizminde de rol oynayan Yozgat, çevresinde birçok termal tesise sahiptir. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen bölgede ki termal sulara her yıl birçok yerli ve yabancı turist gelmektedir.

Yozgat mutfağı İç Anadolu Bölgesinde olmasından dolayı burada daha çok kuru bakliyat ön plandadır. Yöresel yemeklerinin başında desti kebabı gelmekte ve yoğurtlu madımak, incir uyutması da bilinen yöreye has yemekleri arasındandır.

Merkez de ve çevresinde konaklayabileceğiniz birçok otel olup, sayfamızdan Yozgat Otelleri bölümünden uygun fiyatlı otel seçeneklerimizden birini seçip Yozgat’ da bir tatile ne dersiniz?

Yozgat Gezilecek Yerler

Yozgat Çamlığı Milli Parkı

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan milli park 1500 metre yüksekliğe sahip dağların arasında bulunmaktadır. Harika bir doğaya sahip olan bölgede orman içerisinde yürüyüş yapabilirsiniz. Günübirlik gezileriniz için de ideal bir mekân olmaktadır.

Basilica Therma

Sarıkaya içerisinde bulunan termal bölge, Anadolu’ nun ilk termal tedavi merkezi olduğu ortaya çıkmıştır. Roma imparatorluğu döneminden kalmış olup, buranın gezilip görülecek yerler listenizde olmasını tavsiye ederiz.

Yozgat Saat Kulesi

Yozgat merkezde bulunan saat kulesi, 1900 lü yıllarda Tevifikizade Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Kulenin saati 288 kilo ağırlığındadır. Kule 6 bölümden oluşmakta ve en üst katı ise balkon ile çevrilidir. Saat kulesi için şehir halkının genellikle buluşma noktası da diyebiliriz.

Akdağmadeni Ormanları

Şehrin doğal güzelliklerinden biri olan Akdağmadeni ormanları özellikle bahar ve yaz aylarında yürüyüş yapmaya uygun hale gelmektedir. Çevresinde piknik alanları olup, günübirlik geziler için de ideal bir alan olmaktadır.

Saraykent Kaplıcaları

Merkeze 71 km uzaklıkta olan kaplıcalar her yıl birçok turisti bölgeye çekmektedir. Suyunda sodyum klorür ve kalsiyum sülfat bulunmaktadır. Romatizma, nevrit ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Suyun sıcaklığı ise 70-74 derece arasında değişmektedir.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.