Bodrum-Merkez Otelleri

BODRUM-MERKEZ OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
The Hotel 48
The Hotel 48
Bodrum
İNCELE
Diamond Of Bodrum Hotel
Diamond Of Bodrum Hotel
Bodrum
İNCELE
Akkan Beach Hotel Bodrum
Akkan Beach Hotel Bodrum
Bodrum
İNCELE
Akkan Hotel Marina
Akkan Hotel Marina
Bodrum
İNCELE
Ena Boutique Hotel
Ena Boutique Hotel
Bodrum
İNCELE
Elvino Hotel Suites
Elvino Hotel Suites
Bodrum
İNCELE
Akkan Luxury Hotel Bodrum
Akkan Luxury Hotel Bodrum
Bodrum
İNCELE
Eng Boutique Hotel
Eng Boutique Hotel
Bodrum
İNCELE
Hotel Forever Club
Hotel Forever Club
Bodrum
İNCELE
Lakos Hotel Bodrum
Lakos Hotel Bodrum
Bodrum
İNCELE
Toplam 46 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Bodrum Merkez Otelleri

Bodrum Merkez Bölgesi

“Merhaba! Yokuş başına geldiğinde Bodrum’ u göreceksin, sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını hep Bodrum’ da bırakıp gittiler…” demiş Cevat Şakir Karaağaçlı namı değer Halikarnas Balıkçısı.

Yeşilliklerin içinde bembeyaz evler gördükten sonra masmavi Ege Denizi' nin kokusunu içine çektiğinde Bodrum’ dasın demektir. Taş sokakları, tarihi evleri ve çarsısı görülmeye değer yerlerdendir. Bodrum Kalesi ise destinasyonu ile harika bir konumda bulunmaktadır.

Ege’ nin parlayan yıldızı Bodrum' da tatil için fazla beklememenizi öneririz. Her bütçeye uygun tatil imkânları bulunmakta olup, her isteğe hitaben konaklama seçenekleri de mevcuttur.

Bodrum Merkez Gezilecek Yerler

Bodrum Kalesi

İki liman arasında kayalıkların üzerine kurulu Bodrum Kalesi görsel bir şölen oluşturmakta ve bölgenin önemli destinasyonları arasında bulunmaktadır. İçerisinde 5 kuleden oluşan kale, en üstte Fransız kalesi olmak üzere İngiliz, Alman, İtalyan ve Yılanlı Kulelerden oluşmaktadır. Döneme ait birçok ülkenin tarihsel geçmişini bulabileceğiniz kalede Osmanlı dönemine ait zindan ve işkence odaları da kalenin alt kısmında bulunmaktadır.

Kale içerisinde Sualtı Arkeoloji Müzesi de bulunmakta olup ülkemiz de tek Dünya da ise sayılı müzeler arasında yer almaktadır. Müzede profesyonel dalgıçlar eşliğinde 3.533 dalış ile bilimsel şekilde kazılmış ve de çıkarılmış Yassıada Doğu Roma Batığı bulunmaktadır.

Birçok çeşit kuş göreceğiniz kale de önünüze bir an da tavus kuşu da çıkarsa şaşırmayın deriz. Bu tarih kokan ortamda birkaç saatinizi ayırıp tarihi bir gezi yapabilirsiniz.

Bodrum Çarşısı

Kale gezisinden sonra çarşısına uğramadan gitmeyin. Bodrum’ a ait el yapımı ürünlerden hediyelik eşyalara kadar ayrılmadan anı olarak kalacak şık ve dekoratif birçok seçenek bulunmaktadır. Marinasına doğru indiğiniz de ise çay bahçeleri ve restoranlarında vakit geçirebilir gün batımını en güzel haliyle izleyebilirsiniz. Ve son olarak da akşamları barlar sokağında ve de meyhaneler sokağında eğlencenin doruklarını yaşayacağınızı da garanti ederiz.

Zeki Müren Evi

Halikarnas’ ın yukarısında Bodrum’ u görebileceğiniz en güzel noktada ünlü ses sanatçımız Zeki Müren’ in evi bulunmaktadır. Kendisinin vefatından kısa bir süre sonra evi ve eşyaları bir müze haline getirilmiş, siz hayranlarına onu daha yakından tanımak için sunulmuştur.

Antik Tiyatro

13.000 kişi kapasiteli Anadolu’ nun en eski tiyatrolarından olan antik tiyatro günümüzde birçok festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.