;
Gaziantep Termal Oteller

GAZİANTEP TERMAL OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Uğurlu Termal Resort
Uğurlu Termal Resort
Şahinbey
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Gaziantep Otelleri

Gaziantep Bölgesi

Geçmişten bugüne kadar gelen bu kutsal şehri keşfetmeye hazır mısınız?

Yeryüzünde öyle büyülü anlar var ki hayat sizin için orda güzeldir. Geçmişin ruhunun geleceğin dokunuşlarına uzandığı şehirdir Gaziantep. Osmanlı'da "Ayıntap" ismiyle anılan şehir, adını tarihin derinliklerinden, Gazi sıfatını ise Milli Mücadeledeki kahramanlıklarından alan bir kenttir.

Yeryüzünün en eski şehrinde tarihtir sizi geleceğe taşıyan kılavuz. Geçmişe tanıklık eden birbirinden eşsiz tarihi yapıları, çarşıları ve dünyanın en büyük Mozaik Müzesiyle tarih Gaziantep’te güzeldir.

Toprağın altından gelen bir ses, bir haber ve bir kokudur Mozaik Müzesine hayat veren. Yıllara meydan okuyan kalesi, hayatları ile ünlü evleri ve taş kaldırımlı sokakları ile konuk etmektedir misafirlerini.

Suyun dinginliği ve doğanın muhteşem renk uyumuyla huzurlu bir yaşama davet eder Gaziantep. Medeniyetler beşiği Mezopotamya’nın kalplere dokunan gizemiyle huzur bu şehirde güzeldir.

Fırat ve Dicle’ nin kucakladığı toprakların sunduğu bereket Gaziantep’ in üretkenliği ile taşınır Anadolu sofralarına. Doğanın sunduğu bereket Gaziantep’ te güzeldir.

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Burç Ormanlarında yer alan dünyanın en büyük üçüncü hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, hem çocuklar hem de yetişkinler için iyi bir eğlence noktasıdır.

Tarihi Bakırcılar Çarşısı

Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep'in sembolü sayılmaktadır. Geleneksel kültürü yansıtan ve yaşayan çarşıda otantik hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Dülük Antik Kenti

Tarihte adı Doliche olan kent, Hititlerin baş tanrısı Teşup’un dini merkezi olarak biliniyormuş. M.Ö. 6 bin yıllarında insanların yaşadığına dair kalıntıların bulunduğu Şarklı Mağarayı ve kaya mezarlıklarını mutlaka ziyaret edin deriz.

Gaziantep Kalesi

Kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Şahinbey ilçesinde yer almaktadır. Dikkat çeken arkeolojik kazıda Roma dönemine ait olan Gözetleme kulesi yapılıp içerisinin büyütüldüğü bilgisine varılmıştır. Kapısı ve yanında ki kuleler Sultan Süleyman tarafından tekrar onarıldığı bilinmektedir.

Zeugma Antik Kenti

Roma ve Bizans döneminden önemli kalıntıları, kültürel özellikleri, sanat anlayışları, yapısal özellikleri ile geçmişten günümüze kadar gelen bir yerleşim alanıdır.

Gaziantep’ te Neler Yenir

Gaziantep mutfağı gücünü topraktan alır. Güneşin sıcağıyla olgunlaşan yerel ürünler ateşin korunda pişerken, lezzetler derinleşir. Yüreği kadar geniş sofrasında ki eşsiz lezzetleri usta ellerde sanata dönüşen dünyaca ünlü tatlarıyla Gastronominin başkenti şüphesiz ki Gaziantep’ tir. Beyran, Kilis tava, katmer ve meşhur Gaziantep baklavasını bol bol yemeden bu büyülü şehirden ayrılmayın deriz.

Türkiye, kaplıca turizmi ve sağlık turizmi bakımından Avrupada birinci sırada yer almaktadır ve Türkiye’ de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Bu termal kaynaklar üzerinde kurulan yüzlerce nitelikli, özel oteller ve kamu tesisleri şifa arayanlara sağlıklı tatil hizmeti vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı Termal Oteller ile tatil keyfinizi sağlıklı yaşayın.