;
Kurumsal

Turizm Haberleri

 

Her yıl yaptığımız anketlerimize göre, misafirlerimizin en memnun kaldıkları otelleri, kategorilerine göre ayırdık.

İşte o kategorilerde en yüksek oyla birinci olan oteller;

 

Çocuklu Ailelerin En Memnun Kaldığı Otel: Crystal Waterworld Resort & Spa

Eğlence Aktivitelerine Göre En İyi Otel: Sunrise Resort Hotel

En İyi Termal Otel: Lidya Sardes Thermal & Spa

En İyi Balayı Oteli: Royal Adam & Eve Hotel

Fiyatına Göre En İyi Ultra Herşey Dahil Otel: Palmet Beach Resort

Fiyatına Göre En İyi Herşey Dahil Otel: Eldar Resort

En İyi Kıbrıs Oteli: Noah’s Ark Deluxe Hotel

En İyi Aquaparklı Otel: Aqua Fantasy Hotel & Aquapark

En İyi Butik Otel: Alaçatı Taş Otel

En İyi Golf Oteli: Crystal Tat Beach Golf Resort

En İyi Cave Otel: Museum Hotel

En İyi Aile Oteli: Sarp Hotels Belek

 

10 Adımda Balayı Hazırlığı

Uzun süren ve son derece yorucu geçen düğün hazırlıklarından sonra iyi bir tatili ve gözlerden uzak, baş başa geçirebileceğiniz bir zaman dilimini hak ediyorsunuz. Balayına çkmadan önce dikkat etmeniz gereken konular hakkında hazırladığımız ipuçlarıyla çok daha iyi düşünülmüş bir tatil yapabilirsiniz.

 

İlk iş olarak balayı bütçesi hazırlamayı unutmayın. Eşinizle balayına çıkmadan önce bütçenizi oluşturmalı ve ona sadık kalmalısınız.

 

Balayı programı ile birlikte ilgilenin. Her şeyden önce bu balayı ikinizin... Eğer yalnızca biriniz ilgilenirseniz ve bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Eğer hiç karışmazsanız belki de sonunda tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayınızın her kararını birlikte verin ve keyif alın.


Balayında ne yapacağınızı planlarken, uygun paket programlarını görmezden gelmeyin, ücretsiz kişisel seyahat danışmanlığı için, acentamız ile görüşün. Hayalinizdeki balayını bütçenizi fazla zorlamadan da yaşayabilirsiniz.


Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse, havaalanına şişmiş gözlerle gitmemek için sabah uçuşlarını kullanmamalısınız.


Yurt dışına çıkıyorsanız, Rezervasyonda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Böylece, pasaport kontrolünde güvenlik sebebiyle olabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

 

Seyahat öncesi hazırlıklar için öncelikle gideceğiniz yerdeki mevsimsel özellikleri, orada kaç gün kalacağınızı ve ne tür aktiviteye katılacağınızı dikkate almalısınız. Seyahat dokümanlarınızı, uçak bileti ve pasaportunuzu, varsa sürekli kullandığınız ilaçları ve kitabınızı mutlaka el çantanıza alın. Ayrıca yazın bile uçağa binerken yanınıza ince bir ceket veya hırka alın.


Bavulunuzun kilitlenemeyen dış ceplerine kıymetli eşyalarınızı koymayın. Bavulunuzu alırken mutlaka isim etiketine bakın; unutmayın ki birbirine tıpatıp benzeyen birçok bavul aynı uçaktan çıkabilir. Siz bir başkasının bavulunu alırken bir başkası da sizinkini alabilir.


Rezervasyon yaptırırken.istediğiniz özel detayları acentenize belirtmeyi unutmayın. Deniz manzaralı ekstra büyük yataklı, sigara içilmeyen veya balkonlu oda gibi.

 

Bir veya daha fazla bağlantı ile uçuyorsanız el bagajınızı hafifletin veya birden fazla bagajı uçağa almayın. Bazı havaalanlarında iki terminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir.


Fotoğraf makinanızı, kameranızı, güneş kreminizi ve şarj aletlerinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Romantik akşam yemekleri için yanınızda mutlaka abiye bir kıyafet bulundurun. Tabii buna uygun ayakkabıları da unutmayın!

 

 

Erken Rezervasyonun Avantajları

 

Erken rezervasyon, tatil dönemi başlamadan önceki aylarda otellere yapılan rezervasyon işlemidir ve turizm sektöründeki, fiyat bakımından en fazla indirim yapılan dönemdir. Erken rezervasyon kavramı Türkiye' de geç popüler olduysa da, yıllarca yurtdışından gelen turistler, erken rezervasyonu kullanarak tatillerini çok ekonomik tutarlarda almışlardır. Aynı tatili, Türk turistler ise yabancılara göre, çok daha pahalı yapmıştır. Artık böyle bir ayrım yoktur, çünkü Türk misafirler,  istedikleri tatil yerlerinde, 5 yıldızlı otellerde ya da tatil köylerinde, yabancı turistten daha ucuza tatil yapma fırsatına sahiptir.

Tatilinizi önceden aldığınızda, istediğiniz otelde yer bulabilirsiniz. Buna ek olarak pencerenizin karaya mı, denize mi bakacağına siz karar verirsiniz. Üstelik %45' e kadar daha az ödersiniz.Tatilini son gün alan birine göre neredeyse yarı fiyatına konaklamış olursunuz. Bu avantajların yanı sıra, uygun bir tutara erken rezervasyon sigortası yaptırabilir ve bu sayede koşulsuz cayma hakkına sahip olursunuz. Herhangi bir sebepten ötürü, satın aldığınız rezervasyonu iptal etmek isterseniz, tatil tutarınızın tamamı size iade edilir.