;
Çanakkale Butik Oteller

ÇANAKKALE BUTİK OTELLER

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Palace Hotel Olive Odore
 
%6
İNDİRİM
+12
TAKSİT
1,050.00
987,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Assos Park Hotel
Assos Park Otel, keyifli ve ekonomik tatilin Assos' daki adresi. Denize sıfır mesafedeki otelin kendine ait özel plajı b ... devamı
 
+12
TAKSİT
Ahinos Boutique Hotel
Ahinos Butik Otel, en iyi fiyat garantisi ve bu otel ile ilgili en güncel fiyat ve kampanyaları sitemizde bulabilir onli ... devamı
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Palace Hotel Olive Odore
Palace Hotel Olive Odore
Ayvacık
Oda Kahvaltı 1,050.00 %6 987.00 İNCELE
Zeushan Butik Otel
Zeushan Butik Otel
Küçükkuyu
İNCELE
Assos Park Hotel
Assos Park Hotel
Ayvacık
İNCELE
Ahinos Boutique Hotel
Ahinos Boutique Hotel
Bozcaada
İNCELE
Toplam 4 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Çanakkale Otelleri

Çanakkale Bölgesi

Rüzgârların destanlara fısıldadığı şehir Çanakkale…

Yıl 1915… Birbirini hiç tanımayan insanlar İngiltere, Fransa, Kanada, Avustralya dünyanın farklı bölgelerinden toplanıp geldiler. Çağının en güzel silahları ve devasa gemileri vardı. Hiç bilmedikleri bir ülkenin toprağını işgale ve hiç tanımadıkları insanlarla savaşmaya gelmişlerdi. Savaşta amaç önce donanmalarla daha sonra da kara birlikleriyle Çanakkale’ yi geçerek İstanbul’ a ulaşmaktı. Çünkü işgalciler İstanbul düşerse ardından tüm Osmanlı' nın düşeceğine inanıyorlardı.

Lakin hesaba katmadıkları bir şeyler vardı. O da savaş sonrası mağlup olan Amerika Birleşik Devletleri Generali Petli’ nin sözlü ifadesinde vücut bulan Davasına inanmış İnsan Unsuru.

Dünyanın farklı köşelerinden insanların savaşmak için geldiği bu topraklarda binlerce ailenin mazisi yatmaktadır. Bu mazide yaşanan savaş bazen mermilerin çarpıştığı kadar çetin ve acımasız bazen de mevzideki yaralıların dost düşman ayırt etmeksizin taşındığı kadar duygusal sahneler yaşatmıştır.

Tarih boyunca Trioya, Aka, Sparta, Pers, Canevi, Roma ve nihayet Osmanlı Türkler' in kontrolüne geçmiş olan Çanakkale bu devletlerin kültür ve Tarihi eserlerini günümüze kadar taşıyan eşsiz açık hava müzesidir. Asya’ yı Avrupa ile Karadeniz’ i Marmara ve Ege ile buluşturan mükemmel konumu, kirlenmemiş doğası, tarihe saygıda kusur etmeden gelişen modern yapısı ile yaşanacak şehirdir Çanakkale.

Modern hayatla tarihin bir arada yaşandığı Çanakkale, Boğaz kentin karakterinin yansıttığı Arnavut kaldırımlı cadde ve sokakları ile dünyanın dört bir yanından gelen güleryüzlü insan görüntüleri ile hoşgörü ve barış şehri olduğunu adım attığınız ilk anda hissettirir size.

Kordonda sıralanan boğaz manzaralı nezih kafeler ve mekânlarda eğlenen insanların sesleri gece gündüz yankılanır Çanakkale sokaklarında.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Şehitliği

Savaşta vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını veren, insanoğlunun tüylerini ürperten, tarifsiz bir duygu yoğunluğunun içine sürükleyen ve bu vatanda yaşayan herkesin ziyaret etmesi gereken en önemli yerlerden biri.

Truva Antik Kenti

1988 yılından beri UNESCO’ nun Dünya Mirasları arasında yer almış ve daha sonra milli park statüsüne geçmiştir Truva Antik Kenti. Antik medeniyetlerin beşiği kabul edilen bu şehir 9 şehrin birbirleri üzerine kurulmasıyla oluşmuştur. Konum olarak Kazdağları eteklerindedir. Pek çok filme de konu olan Truva Atı’nı görmek için buraya uğrayabilirsiniz.

Çanakkale Deniz Müzesi

1462 yıllarında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan savaş kalıntılarının sergilendiği ve en önemlisi Çanakkale Deniz Zaferi'nin kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisi'nin orijinal boyutlarındaki maketinin sergilendiği çok önemli müzelerden biridir.

Kaz Dağı Milli Parkı

Yeşilin her tonunu barındıran dinlendirici ormanı, muhteşem manzaraları ve kaplıcasıyla Kaz Dağı Milli Parkında doğanın şehvetini hissedebilirsiniz.

Aynalı Çarşı

Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı. Ana Ben Gidiyorum Düşmana Karşı. Gençliğim Eyvah... Der dizelerinde. Yöreye uygun hediyelik eşyaların ve birçok ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu çarşı, Evliya Çelebi' nin Seyahatname adlı eserinde de söz edilmektedir.

Tatili size özel yaşamak için Butik Oteller kategorimizde bulunan otellerimizi tercih edebilirsiniz. Daha az oda, daha kaliteli hizmeti tercih eden misafirlerimiz için Erken Rezervasyon Butik Oteller ideal bir tercih.