;
Burdur Otelleri

BURDUR OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Sagalassos Lodge & Spa
Sagalassos Lodge & Spa
Ağlasun
İNCELE
Toplam 1 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Burdur Otelleri

Burdur Bölgesi

Antik şehirlerinde büyük imparatorlukların yaşadığı Polydorion, günümüzdeki adı ile Burdur.

Burdur Pers, Roma, Osmanlı imparatorlukları gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı arkeolojik kazı alanları ile ortaya çıkan birçok tarihi eserde gün yüzüne çıkarılmıştır.

Göller yöresinde bulunan Burdur da 2 göl bulunmaktadır. Bunun haricinde gezilebilir mağaraları ve antik kentleri ile gezilecek görülecek yerler listeniz de bulundurulması gereken önemli bir turizm bölgesi olduğunu vurgulamak isteriz.

Her yıl yerli ve yabancı birçok turist çeken bölge yılın her mevsiminde size tatil seçenekleri sunmaktadır. Çevresinde ve merkez de konaklayabileceğiniz birçok otel bulunmakta olup, çok daha uygun fiyatlar için erken rezervasyon dönemini kaçırmamanızı öneririz.

Burdur Gezilecek Yerler

İnsuyu Mağarası

Şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan mağara, turizme açılan ilk mağaradır. Bölgede ki su ihtiyacını karşılamak için kullanılan mağara, zamanla mağaranın içerisindeki suyun kuruması sonucu içerisindeki damlalar zaman içerisinde yok olmuştur. Mağaranın havasının şifalı olduğu bilinmekle birlikte şeker ve mide rahatsızlığı olan kişilere iyi geldiği söylenmektedir. Sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu bu görsel şölene uğramadan Burdur’dan ayrılmayın deriz.

Salda Gölü

En temiz beşinci göl unvanına sahip Salda gölü, masmavi suyu ve bembeyaz kumsalı ile muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Suyunda bol magnezyum olmasından dolayı kumun rengi bembeyazdır. Çevresi çam ağaçları ile çevrili göl de kamp yapacağınız alanlarda mevcuttur.

Sagalassos Antik Kenti

Burdur’ un Ağlasun ilçesin de olan antik kent ilçeye 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çoğunlukla Belçikalı arkeologların kazıları sonucu ortaya çıkan antik kent geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kültürel günübirlik bir gezi için ideal olan antik kente uğramanızı tavsiye ederiz.

Salda Kayak Merkezi

Göl manzarasına karşı kayak keyfi sizce de güzel olmaz mıydı? Bunun için Salda Kayak merkezi tam da aradığınız yer olsa gerek. Yeşilova ilçesine 12 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi ülkemizde tek göl manzaralı kayak merkezidir. Her yıl birçok yerli ve yabancı turistin uğradığı gözde kayak merkezlerinden biri olmaktadır.

Burdur Gölü

Göller yöresi göllerinden ülkemizin 7. büyük gölüdür. Şehir merkezine 4 km uzaklıktadır. Zamanla göl fazlasıyla suyunu kaybetmesinden dolayı tuz oranı artmıştır. Bunun sonucu olarak da göl de yaşam bulan balık türleri azalmıştır. Dişli sazancık olan bu balık türü ise Burdur gölünde yaşam bulan tek balık türüdür.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.