;
Sivas Otelleri

SİVAS OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Sivas Termal Hotel & Spa
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Sivas Termal Hotel & Spa
Sivas Termal Hotel & Spa
Yildizeli
İNCELE
Bilici Termal ve Devremülk Tatil köyü
Bilici Termal ve Devremülk Tatil köyü
Yildizeli
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Sivas Otelleri

Sivas Bölgesi

Roma döneminde adı Sebastia günümüzdeki adı ise Sivas olan şehrimiz için hepimizin ilk aklına gelen şey meşhur kangal köpekleri olsa gerek.

Çevrinde gezilebilecek birçok destinasyona sahip Sivas, turizm açısından da günden güne gelişmektedir. Ulaşım açısından da rahatlık sağlayan bölge, Nuri Demirağ Havaalanına sahip olup havaalanı ise şehir merkezine yalnızca 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Doğa güzelliklerini ve tarihini bir arada yaşayacağınız bu şehir de bir yandan tarihi bir gezi yapabilir bu sırada da doğa güzellikleri ile sakin ve rahatlatıcı bir tatil yapabilirsiniz.

Sivas' da tatil yapmak istiyorsanız sayfamızdan Sivas Otelleri bölümüne girip uygun fiyatlı otellerimizden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Sivas Gezilecek Yerler

Çifte Minare

Selçuklular döneminden kalma minare iki tane minareli olup, kapısının üstündeki görkemli süslemeleriyle de dikkat çekmektedir. Bu harika tarihi esere Sivas’ a geldiğiniz de uğramanızı tavsiye ederiz.

Kangal Balıklı Kaplıca

Kangal’a 13 km uzaklıkta olan kaplıca, içerisinde en büyüğü 10 cm boyunda balıkların olduğu havuzlar bulunmaktadır. Bu balıkların yara, cilt hastalığı ve sedef gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Tödürge Gölü

Doğal yolla oluşmuş olan göl, Hafik ile Zara ilçeleri arasında bulunmaktadır. Her yıl Cumhuriyet Üniversitesinin düzenlediği başta su sporları olmak üzere çeşitli eğlenceler düzenlenmektedir. Hatta yörede gölün bir efsanesi bile bulunmaktadır. Bir gün bir adam yolunu kaybetmiş. İnsanlardan yardım istemiş fakat kimse ona yardım etmemiş. O da beddua etmiş ve “kimse bana yardım etmedi, hepinizin ocağından su çıksın, her yeri bassın” demiş. Köyün bütün evlerinden su çıkmış ve köy sular altında kalarak bugünkü Tödürge Gölünü oluşturmuş. Yani efsaneye göre gölün altında sular altında kalmış bir köy bulunmaktadır.

Sızır Şelalesi

Sivas’ ın Gemerek beldesinde bulunan Sızır şelalesi ilçeye 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sivas merkeze ise 130 km uzaklıkta olup, 2. Derece sit alanı ilan edilmiş harika doğal güzelliklerimiz arasında yerini almaktadır. Çevresinde yürüyüş alanları olup günübirlik geziler için ideal bir seçim olacaktır.

Hafik Gölü

Hafik kasabasında olan göl, jips karsti göllerindendir. Çevresinde birçok tesis bulunmakta olup, restoran ve kafe hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Kangal Köpekleri

Safkan bir köpek ırkı olan Kangal Köpekleri bu bölgede yetişmekte ve dünyaca ünlü köpekler arasında yerini almaktadır. Harika bir dövüşçü olan kangal köpeklerinin en belirgin özellikleri ise sahibine karşı bağlı olmaları ve onları diğer tehlikelere karşı korumalarıdır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.