;
Finike Otelleri

FİNİKE OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Presa Di Finica Hotel
 
+12
TAKSİT
Otel Carpe Diem Gold
Tüm odalarından denizi görebileceğiniz Otel Carpe Diem Gold denize sıfır konumda bulunmaktadır. Ülkemizin en uzun plajla ... devamı
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Presa Di Finica Hotel
Presa Di Finica Hotel
Finike
İNCELE
Otel Carpe Diem Gold
Otel Carpe Diem Gold
Finike
İNCELE
Toplam 2 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Finike Otelleri

Finike Bölgesi

M.Ö. 6. yüzyılda Fenikeliler tarafından bir liman kenti olarak kurulan Finike, günümüzde Antalya’ nın önemli turizm bölgelerinden biridir. Eski adı Phoenicus olan Finike, tarihi boyunca denizcilikle uğraşan Fenikeliler için önemli bir liman olmuştur.

Teke Yarımadası' nda bulunan Finike, konumu itibariyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde 4 kasabası ve 14 köyü bulunan ilçenin nüfusu ise 40.000 civarındadır. Türkiye’ nin en büyük portakal festivaline ev sahipliği yapan ilçede, cana yakın Akdeniz insanı misafirperverliğini direkt hissedeceksiniz. Bize göre Finike, Antalya tatil seçenekleriniz arasında kesinlikle yer almalıdır.

Finike Gezilecek Yerler

Suluin Mağarası

Bölge halkı tarafından İncirli Mağarası olarak adlandırılan Suluin Mağarası, Finike’ nin merkezine 1 km mesafede bulunmaktadır. Asya Kıtası’ nda bilinen en derin mağara olarak anılan ve 80 metrelik giriş ağzı bulunan Suluin Mağarası, bir dalış ekibinin 122 metreye kadar inmiş ama mağaranın sonuna ulaşamamış olmasıyla meşhurdur.

Gökbük Kanyonu

Finike Gezilecek Görülecek Yerler listesinde öne çıkan bir diğer yer Gökbük Kanyonu’ dur. Milyonlarca yılda oluştuğu düşünülen kanyon, 300 metre derinliğe, yaklaşık 4 km uzunluğa sahiptir. Nesli tükenmekte olan hayvan ve bitki türlerine ev sahipliği yapan kanyonda suların içinde yapacağınız yürüyüş ile kendinizi bambaşka bir yerde hissedecek, doğanın ihtişamına hayran kalacaksınız.

Finike Ulaşım Mesafeleri

Finike, Antalya Merkeze yaklaşık 116 km olup, ortalama 1 saat 45 dakikadır. Antalya Havalimanına ise 126 km ortalama 1 saat 54 dakika mesafededir.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.