;
Erzincan Otelleri

ERZİNCAN OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Orange County Resort Kemer
 
+12
TAKSİT
Elamir Resort Hotel
 
+12
TAKSİT
Crystal De Luxe Resort & Spa
 
+12
TAKSİT
Fame Residence Kemer
 
+12
TAKSİT
Sailor's Beach Club
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Orange County Resort Kemer
Orange County Resort Kemer
Kemer
İNCELE
Elamir Resort Hotel
Elamir Resort Hotel
Kemer
İNCELE
Crystal De Luxe Resort & Spa
Crystal De Luxe Resort & Spa
Kemer
İNCELE
Fame Residence Kemer
Fame Residence Kemer
Kemer
İNCELE
Sailor's Beach Club
Sailor's Beach Club
Kemer
İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Erzincan Otelleri

Erzincan Bölgesi

Yüzyıllar öncesine dayanan tarihi, antik kentleri, kaplıca ve kayak merkezi ile yaz ve kış her dönem tatil için düşünülecek nadide yerlerdendir, Erzincan.

Doğu Anadolu’ da M.Ö. 1050 yıllarına dayanan tarihi Hititler ve Urartular gibi büyük devletlere de ev sahipliği yapmıştır. Altıntepe Ören Yeri antik kenti merkeze 15 km uzaklıkta olup 1939 yılında olan büyük Erzurum depreminde kalıntıların çoğu hasar görmüştür. Şuan devlet korumasında bulunmakta olan antik kent gezilmesi gereken yerler listeniz de olmasını öneririz.

Şehir de devlet korumasına ait bir başka yer ise Otlukbeli Göl’üdür. Maden sularının oluşturduğu traverten seddi bir yapıya sahip doğal anıt niteliğinde olan gölün manzarası ile sizi büyüleyeceğine emin olabilirsiniz. Çevresinde trekking alanları ve piknik yerleri de olan göl, tatilinizde günübirlik geziler için düşünebileceğiniz bir alan olmaktadır.

Erzincan’ ı gezmeden Doğu’ yu gezdim demeyin bunun için, şehir merkezinde konaklayabileceğiniz birçok otel olmakla birlikte uygun fiyatlı tatil seçenekleri için ise sitemizi inceleyebilirsiniz.

Erzincan Gezilecek Yerler

Karanlık Kanyon

Dünya’ nın en büyük kanyonları arasında gösterilen Karanlık Kanyon da birçok doğa sporu yapabilirsiniz. Muhteşem bir manzarası olması sebebiyle fotoğraf makinenizi yanınıza alıp bu harika manzaraları ölümsüzleştirebilir, bir yandan da doğanın güzellikleri içerisinde kaybolabilirsiniz.

Erzincan Ilıcası

12 kapalı havuzu bulunan ılıcanın şifalı suyu için her yıl yerli yabancı birçok turist bölgeye gelmektedir. Ilıcanın cilt, romatizma, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kadıgölü

Soğuk su kaynakları olan gölün suyu, yüksek ve kayalık dağlardan gelen yeraltı suyudur. Gölün çevresi yemyeşil doğası ile büyülerken yürüyüş sonrası çevresinde bulunan alabalık tesislerinde ise dinlenebilirsiniz. Eşsiz manzara ve mis gibi bir dağ havası eşliğinde alabalık keyfini kaçırmamanızı öneririz.

Gürlevik Şelalesi

Şehir merkezine 30 km uzaklıkta olan şelale, 30-40 metre arasında yüksekliğe sahip ve 3 kademeden oluşmaktadır. Mesire alanlarına sahip olup, günübirlik gezileriniz de doğa yürüyüşü ve piknik yapabilirsiniz.

Sakaltutan Kayak Merkezi

Şehir merkezine 44 km mesafede bulunan kayak merkezi, 110 askılı teleski ve 1026 metre uzunluğundadır. Kayak merkezi içerisinde restoran bulunmakta olup, yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı da ayrıca karşılayabilirsiniz. Kayak severler harici ilk başlayacak olanlar için de ideal olan kayak merkezine uğramanızı tavsiye ederiz.

Ekşisu Kaplıcası

Doğal ve tarihi güzellikleri haricinde kaplıcaları ile meşhur Ekşisu Kaplıcası, merkeze 15 km uzaklıktadır. Suyun sıcaklığı 31 derece olup içerisinde magnezyum, sodyum ve karbondioksit bulunmaktadır.

Aygır Gölü

Üzümlü ilçesinde bulunan göl, merkeze 45 km uzaklıktadır. Ülkemizin en büyük krater gölü özelliğine sahiptir. Harika bir doğası olan gölün çevresinde kamp yapabilir veya doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.