;
Çorum Otelleri

ÇORUM OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Orange County Resort Kemer
 
+12
TAKSİT
Elamir Resort Hotel
 
+12
TAKSİT
Crystal De Luxe Resort & Spa
 
+12
TAKSİT
Fame Residence Kemer
 
+12
TAKSİT
Sailor's Beach Club
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Orange County Resort Kemer
Orange County Resort Kemer
Kemer
İNCELE
Elamir Resort Hotel
Elamir Resort Hotel
Kemer
İNCELE
Crystal De Luxe Resort & Spa
Crystal De Luxe Resort & Spa
Kemer
İNCELE
Fame Residence Kemer
Fame Residence Kemer
Kemer
İNCELE
Sailor's Beach Club
Sailor's Beach Club
Kemer
İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Çorum Otelleri

Çorum Bölgesi

İlmek ilmek işlenir Anadolu’ da türküler bağlamanın tellerine. Tarih hayat verir bu eşsiz kültüre. Kızılırmak’ın bereketiyle taçlanan bu topraklarda türküler yarenlik eder bu şehre. Medeniyetler mozaiğini içinde barındırır binlerce yıllık tarihiyle Çorum’ u.

Medeniyetler beşiği Çorum, 7.000 yıllık geçmişe sahiptir. Anadolu’nun en eski ve en güçlü uygarlıklarına kucak açmış içinde barındırmış ve şimdiye tek harmanlamış günümüze kadar tüm ihtişamıyla sunmuştur.

Yılda binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan şehir, adını tüm dünyaya duyurmuştur. Boğazköy - Hattuşa, Ortaköy - Şapinuva Alacahöyük bölgeleri turizm potansiyelinin en güçlü olduğu bölgeler arasında yer almaktadır.

Tarihte ilk yazılı anlaşma olan Kadeş Barış Anlaşması’ nın yapıldığı yer olan Hattuşaş Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne adını yazdırmıştır. Bu bölge Hititlerin başkenti ve yerleşim alanı olmuştur. Çorumda tarihi kalıntılara adeta doyamayacaksınız. Bunların başında kaleler, müzeler, külliyeler, medreseler, hanlar, hamamlar, köprüler yer almaktadır.

Sadece tarihi değildir tabi ki Çorum’ u Çorum yapan. Görülmeye değer yemyeşil yaylaları, masmavi şelaleleri, gölleri, nehirleri, dağları ve daha neler neler...

Çorum Gezilecek Yerler

Kandiber Kalesi

Çorum Osmancık’ ta yer alan kale ne zaman ve kimin tarafından yaptırıldığı maalesef bilinmemektedir. Selçuklular tarafından yapıldığı konusunda fikirler mevcuttur. Evliya Çelebi Seyahatname adlı kitabında bu kaleden bahsetmiştir. Çelebi: “'Bazı tarihler, Osman Gazi Osmancık'ta doğdu. Bu kaleyi de Beylik zamanında yaptı derler.”' der.

Çorum Müzesi Tanıtımı

Şehrin ve sınırlarında yapılan arkeolojik kazılar sonucu çıkarılan eserler Çorum Müzesinde ağırlanmaktadır. Seramikler, sikkeler, mühürler, mızrak uçları, vazolar, şehrin yöresel kıyafetleri, takı ve süs eşyaları sergilenmektedir.

Çorum Saat Kulesi

Şehrin simgesi olan Saat Kulesi,  2. Abdülhamit’ in muhafız birliği komutanı Hasan Paşa tarafından yaptırılmıştır.

Alacahöyük Tarihi Milli Parkı

1988 yılında Milli park olarak ilan edilen Alacahöyük Milli Parkı'nda, Roma, Frig, Bizans ve Osmanlılara ait önemli kalıntılar yer almaktadır. Misafirlerine Çorum’un köklü tarihini yansıtan en iyi yerlerden biridir.  Çorum gittiğiniz zaman bu bölgeyi mutlaka keşfetmenizi tavsiye ederiz.

Çorum’ da Neler Yenir

Çorum leblebisini herkes duymuştur. Bu yazıyı okuduysanız eğer bir anlıkta olsa Çorum’ a gitmeyi düşünüyorsunuz demektir. O zaman yemek kültürü açısından zengin olan Çorum’ da, Çorum mantısı, Katmer, Keşkek ve İskilip Dolması yemeden dönmeyin deriz.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.