;
Trabzon Otelleri

TRABZON OTELLERİ

Popüler İndirim Oranı Önce Düşük Fiyat Önce Yüksek Fiyat
Usta Park Hotel
Trabzon Merkez de bulunan Usta Park Hotel konumu itibari ile denize ve alış veriş merkezlerine yürüyüş mesafesindedir.He ... devamı
 
+12
TAKSİT
Tilya Resort Hotel
 
+12
TAKSİT
Novotel Trabzon
 
+12
TAKSİT
1,624.00
1.624,00
Oda Kahvaltı
İNCELE
Hilton Garden Inn Trabzon
 
+12
TAKSİT
Otel Adı Konsept Liste İndirim Fiyat
Usta Park Hotel
Usta Park Hotel
Trabzon-Merkez
İNCELE
Tilya Resort Hotel
Tilya Resort Hotel
Akçaabat
İNCELE
Yıldız Life Hotel
Yıldız Life Hotel
Trabzon-Merkez
İNCELE
Novotel Trabzon
Novotel Trabzon
Yomra
Oda Kahvaltı 1,624.00 1,624.00 İNCELE
Hilton Garden Inn Trabzon
Hilton Garden Inn Trabzon
Trabzon-Merkez
İNCELE
Toplam 5 tesisten 0 - 10 arası tesisler görüntüleniyor.

Trabzon Otelleri

Trabzon Bölgesi

Bilinen tarihi ile M.Ö. 2000 yılından bu yana Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına ev sahipliği yapan Trabzon, Türkiye Cumhuriyeti’ nin önde gelen şehirlerinden biridir. Bu şehirde attığınız her adımda ayağınız bir başka medeniyete dokunur. İpek yolunu izleyen her medeniyetten ayrı bir iz ayrı bir renk karışmıştır bu aziz şehrin topraklarına.

Vefanın şehridir Trabzon. Kendisine uygarlık denizinden bir damla getiren her eseri günümüze kadar itinayla muhafaza etmiştir. Saygının şehridir Trabzon. Sinesinde her türlü inanç ve düşünceyi ahenk ve özgürlükle yaşatmış ve yaşatmaya devam etmiştir.

Trabzon, ladin ormanlarının içinde yemyeşil bir sonsuzluk sunar gözlerinizin önüne. Ve buraya her geldiğinizde yeniden keşfedersiniz bu şehri. Kış gelince ağaçlar beyazla buluşur. Kar çiçekleri açar dallarda.

Tüm zamanların ve mevsimlerin ötesinde bir yer gibidir Trabzon’ da yaylaları. Hayatın nabzı en çok burada atar. Bir şenlik bitmeden bir yenisi başlar bu topraklarda. Bu şehirde bir başka çalınır kemençe. Bir başka oynar horonu bu toprağın çocukları.

Yemyeşil doğasına hayran kalacağınız bu yeşil rüya, şelaleleri, gölleri ve ormanları ile huzurlu ve dinlendirici bir tatilin kapılarına sonuna kadar açıyor.

Sadece doğal güzellik değil geçmişten kalma kiliseleri, manastırları ve müzeleri ile siz değerli misafirlerini adeta tarihi yolculuğuna çıkarıyor.

Ayrıca bölgede birçok aktive olanağı bulabilirsiniz. Bunlar rafting, yamaç paraşütü ve trekkingdir. Uzungöl Karaster Tepesi’ nde büyük bir zevkle yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Eğer yaz döneminde Trabzon Otellerimize gidiyorsanız denize girmenin keyfini çıkarmayı sakın unutmayın. Çarşıbaşı Halk Plajı, Kalecik Plajı ve Akçakale Plajı temizliği ve berraklığı ile meşhur plajları arasındadır.

Trabzon Gezilecek Yerler

Çal Mağarası

Düzköy ilçesinde yar alan Çal mağarası, dünyanın en uzun ikinci mağarası olduğu kabul ediliyor. Trabzon’ un en çok görülmesi gereken yerleri arasında olan mağara dikitleri, şelaleleri ve göletleri ile bir hayli dikkat çekiyor. Çal mağarası 2003 yılında ziyarete açılmış olup yılda binler yerli yabancı turist ağırlamaktadır.

Trabzon Kalesi

Şehrin simgesi olan Trabzon Kalesi, yüksek bir tepede yer alıyor. Bizans dönemine ait olan kale üç ayrı bölümden oluşuyor. Evliya Çelebi ziyaret etmiş olduğu kale hakkında şu satırları söylemiştir; “Dağ tarafında cehennem kuyusuna benzer derin bir hendeği vardır ki 77 adam girer. Safi kesme kayadır. İçinde cami, muhafazacı evleri, mahzenleri, cebehaneleri vardır”.

Trabzon Ayasofya Müzesi

Bizans döneminden kalan kilise, Fatih Sultan Mehmet’ in Trabzon’ u kuşattıktan sonra camiye çevrilmiştir. Müze, Fatih Mahallesinde yer alıyor.

Peristera Manastırı

4.yüzyılda yapıldı düşünülen Manastır, Trabzon’ un en popüler yapıtlarından biridir. Türkler tarafından Hızır İlyas Manastırı olarak anılan bu tarihi yapıt büyük bir kaya üzerine inşa edilmiştir. Yemyeşil doğaya sahip olan Trabzon’u görmek için çok önemli bir yerde konumlanmaktadır.

"tatilvitrini.com' da" yurt içinde 3.500'ü aşkın otelden, istediğiniz ilde, dilediğiniz fiyat aralığında, 5 yıldızlı, termal, kayak ya da balayı otelleri. Filtreleme özelliğini kullanın ve aradığınız oteli kendiniz Tatilvitrini güvencesiyle bulun.